Yazar Dursun Ali Taşçı'nın vefat etmesi sevenlerini derinden etkiledi. Pazar53 ve Haber 57, TYB Yönetim Kurulu üyelerinden aynı zamanda yazar olan Dursun Ali Taşçı tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Henüz 69 yaşında hayata gözlerini yuman Dursun Ali Taşçı'nın cenazesi Cuma günü (yarın) öğle namazı ardından Marmara İlahiyat Camii'nde kılınıp daha sonrasında memleketi Rize'nin Pazar ilçesinde Sahil Camii'nde Cumartesi günü öğle namazının ardından kılınacak ve cenaze namazı sonrasında Ttütüncüler Köy Mezarlığı'na defnedilecektir. 

Aslen Rize'nin Pazar ilçesinde yaşayan Dursun Ali Taşçı 1995 doğumludur. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevlendirilmek üzere 11989 yılında Türkçe, Edebiyat öğretmeni olarak Faransa'da Türkçe öğretmenliği görevlendirilmiştir. 6 Yıl boyunca Fransa'da kalan Dursun Ali Taşçı öğretmenlik mesleğinin yanı sıra Aile ve Sosyal Politikalar Bakalnlığı'na bağlı olan İl Müdürlüğü gibi çeşitli yerlerde görev yapmıştır. 

Yazar Dursun Ali Taşçı Kimdir Neden Öldü Kitapları Neler

Landy Parraga kimdir? Nereli? Öldü mü? Landy Parraga kimdir? Nereli? Öldü mü?

Küçük yaşlarda yazarlık hayalleri olana Dursun Ali Taşçı okul yıllarında çeşitli yazılar yazmıştır. İlk yazısını 1974 yılında yazan Dursun Ali Taşçı, bir gazetede yazısını yayınladı. Edebiyat, sanat gibi birçok alanda yazılar yazan ve hala yazmaya devam eden Ali Taşçı'nın kendine ait kitaplarıda vardır. 

Ulusal bir gazetede 8 yıl boyunca köşe yazıları yazan Ali Taşçı o dönemlerinde köşe yazarlığı yapmıştır. Evli ve 3 çocuk babası olan Dursun Ali Taşçı'nın vefatı sevenlerini yasa boğdu.  Bir süredir sağlık sorunları yaşayan Dursun Ali Taşçı, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmiştir.

Yazar'ın vefatı ardından, TYB İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı, şu sözleri söyledi;

"Ömrünü eğitime ve maarif davasına adayan ve ömrü boyunca çok genç yetiştiren önemli bir ağabeyimizdi. Eğitimci olmakla birlikte bir münevverdi, çok sayıda eserler kaleme aldı. Memleket sevgisiyle dolu çok değerli bir insanı kaybettik. İdeal bir eğitim sisteminin rüyasını görüyor ve bu konuda fikirler beyan ediyordu. Hayırlı eserler bıraktı, amel defteri kapalı kalmayacaktır. Mekanı cennet olsun." ifadesini kullandı.

Yazar Dursun Ali Taşçı kitapları neler?

Yazar Dursun Ali Taşçı'nın kitapları merak ediliyor. Dursun Ali Taşçı'nın kitapları şu şekildedir;

  • Fıtratın Aşk Çağrısı
  •  Uygarlığa Aşkla Direnmek
Kaynak: Haber Merkezi