Hüseyin Çevik neden gündem oldu? Hüseyin Çevik hoca kimdir? Arda Güler için ne söyledi? Hüseyin Çevik Hoca hangi cemaatten? gibi sorular vatandaşlar tarafından çokça araştırılıyor. Hüseyin Çevik neden gündem oldu? Hüseyin Çevik hoca kimdir? Arda Güler için ne söyledi? Hüseyin Çevik Hoca hangi cemaatten? sorularının cevabı haberimizin detayında.

Yeniçeriler alevi mi? Yeniçerilerin mezhebi nedir? Yeniçeriler alevi mi? Yeniçerilerin mezhebi nedir?

Hüseyin Çevik hoca kimdir?

Youtube üzerinden yaptığı dini sohbetler ve güncel konulara dair yorumlarla tanınan Hüseyin Çevik, son zamanlarda gündemdeki isimlerden biri oldu. Peki, Hüseyin Çevik kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? Hangi cemaate mensuptur? Arda Güler için nedeni? Neden gündem? İşte Hüseyin Çevik hakkında merak edilenler

Hüseyin Çevik, İstanbul’da doğdu. İlkokul ve ortaokul eğitimini İstanbul’da tamamladı. Liseyi ise İmam Hatip Lisesi’nde bitirdi. Daha sonra ticaretle uğraşmaya başladı. Evli ve çocuk sahibi olan Hüseyin Çevik, 2019 yılından bu yana Youtube kanalında İslam dinine ilişkin sohbetler ve güncel konular hakkında yorumlar yapıyor 

Hüseyin Çevik’in Youtube kanalı “Hüseyin Çevik Hoca” adını taşıyor ve yaklaşık 1 milyon aboneye sahip. Kanalda yayınlanan videolar ise milyonlarca izlenme alıyor. Hüseyin Çevik’in kendine has bir üslüp kullandığı ve sert ifadeler kullandığı videoları sosyal medyada büyük ilgi görüyor. Ancak bu videolar aynı zamanda tepki de çekiyor.

Hüseyin Çevik Kaç yaşında?

27 Haziran 1986 yılında İstanbul'da doğan Hüseyin Çevik  37 yaşında.

Hüseyin Çevik ne mezunu?

Hüseyin Çevik, İmam Hatip Lisesi mezunu olduğu bilinmekte olup Üniversite eğitimi alıp almadığı ise bilinmemektedir.

Hüseyin Çevik neden gündem oldu?

Fenerbahçe'den dünya devi Real Madrid'e transfer ollan genç futbolcu Arda Güler için  sarf ettiği sözlerle gündem oldu.

Hüseyin Çevik Arda Güler için ne dedi?

Fenerbahçe’den Real Madrid’e transfer olan Arda Güler’in Real Madrid formasında haç olduğunu ve Müslüman bir futbolcunun o formayı giyemeyeceğini söylemesi üzerine sosyal medyada dikkatleri üzerine çekti.

Hüseyin Çevik  hangi cemaatten?

Hüseyin Çevik’in hangi cemaate mensup olduğu ise net değil. İsmailağa cemaatine yakın olduğu iddia edilse de, İsmailağa cemaati Hüseyin Çevik hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda, Hüseyin Çevik’in İsmailağa cemaati ile hiçbir bağlantısı olmadığı belirtildi.

İsmailağa Cemaatinden Hüseyin Çevik açıklaması

Hüseyin Çevik’in hangi cemaate mensup olduğu ise net değil. İsmailağa cemaatine yakın olduğu iddia edilse de, İsmailağa cemaati Hüseyin Çevik hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda, Hüseyin Çevik’in İsmailağa cemaati ile hiçbir bağlantısı olmadığı belirtildi .

İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı, yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Kamuoyunda daha çok İsmailağa Cemaati olarak bilinen, Mahmut Ustaosmanoğlu’nun etrafında hizmet gayesiyle teşekkül etmiş olan camianın faaliyetleri yalnızca müvekkil İsmailağa Camii ilim ve Hizmet Vakfı tarafından yürütülmektedir. İsmailağa Cami İlim ve Hizmet Vakfı yapmış olduğu paylaşımla söz konusu hukuki adım atmamızı gerektiren Hüseyin Çevik’in İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı ile ilgili hiçbir bağlantısı olmadığını da özellikle altını çizerek belirtmek istiyoruz. Bu şahsın İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfının adını kullanması ya da merhum Mahmut Ustaosmanoğlu’nun adını kullanması neticesinde bu şahsın halk nazarında İsmailağa Cemaati üyesi olduğu izlenimini kabul etmiyor ve bu şahsın Vakfımızla yakından uzaktan hiçbir bağlantısı olmadığını da önemle belirtmek istiyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Haber Merkezi