Özel Haber: Berna Memiş

Katıldığı televizyon programında dikkat çeken açıklamalarda bulunan Bülent Arınç, "Hiçbir Ak Partilinin olmadığı bir yerde, herşeylerini bana borçlu olan insanların bile kaçarak, korkarak gelmediği bir yerde, Özgür Özel benim hukukumu korudu. Ben bunu unutmam. O gün oraya gelmeyenler benim yanımda görünmeyenler utanır inşallah!" derken, AK Partili o isimlerin kimler olduğu sorusu gündeme geldi. 

Bülent Arınç'ın "Hayatımın en büyük sukutu hayalidir. Manisa'nın 5 milletvekili var Ak Parti'de. Hiçbirisi orada yok" diyerek yıllar sonra sitemini dile getirdiği Manisa Milletvekilleri sırasıyla şu isimler: Recai Berber, Selçuk Özdağ, Uğur Aydemir, İsmail Bilen, Murat Baybatur..  

İKİSİ ELİNDEN TUTUP MİLLETVEKİLİ YAPTIĞIM İNSANLAR

Bülent Arınç'ın "Bunlardan ikisi elinden tutup da milletvekili yaptığım insanlar. Bir tanesi de o köyün çocuğu. Onlar yok ortalıkta" dediği isimler ise Murat Baybatur ve İsmail Bilen.. 

O KÖYÜN ÇOCUĞU MURAT BAYBATUR

Halen AK Parti Manisa Milletvekilliği görevini yürüten ve üç dönem kuralı gereği vekillikteki son dönemi olan Murat Baybatur, milletvekili listesinin ilk sırasında sadece bir dönem yer alabildi. 

Bahsi geçen Çerkezmahmudiye Köyü'nden olan Murat Baybatur'un daha sonradan Bülent Arınç ile arasında soğuk rüzgarlar esmeye başlamıştı. Manisa'nın ağabeyi olmak konusunda Bülent Arınç ile rekabete girdiği sık sık konuşulan Baybatur, uzun süre MYK listesinde yer almıştı fakat.. 

BAYBATUR MYK'DAN ÇIKTI MÜCAHİT ARINÇ GİRDİ 

MSB duyurdu: 1 Asker şehit oldu! MSB duyurdu: 1 Asker şehit oldu!

Yeni dönemde MYK'ya da giremeyen Murat Baybatur'un yerine, 2023 Genel Seçimleri'nde Manisa Milletvekili seçilen Bülent Arınç'ın oğlu Mücahit Arınç MYK listesine dahil edildi. 

İSMAİL BİLEN KADIN DÜŞMANI İLAN EDİLMİŞTİ 

Arınç'ın elinden tutup milletvekili yaptığını vurgulayarak sitem ettiği ve şu an arasının bozuk olduğu bildirilen diğer isim ise Eski AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen.. İsmail Bilen kamuoyunda Türkiye İşçi Partisi (TİP) Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil ile yaşadığı tartışmayla gündeme gelmiş ve bazı çevrelerce kadın düşmanı ilan edilmişti. 

SELÇUK ÖZDAĞ İLE ARALARI HİÇ BOZULMADI

Bülent Arınç 5 milletvekiline sitem etse de AK Parti'de milletvekili olmasında önemli rolü bulunan Selçuk Özdağ ile halen görüşüyor ve aralarında bir sorun bulunmuyor. 2023 Genel Seçimleri'nde, Millet İttifakı'ndan Muğla Milletvekili seçilen Özdağ, meclise CHP Milletvekili olarak geri döndü. Şu anda Saadet Partisi Grup Başkanlığı görevini yürütüyor. Özdağ 31 Mart Yerel Seçimlerinde ise Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Manisa siyasetinde boy göstermeye devam etti. Cumhur İttifakı Adayı ve üç dönemlik Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün devrilmesinde önemli bir rol oynadı. Sonuç olarak yüzde 0.46'lık oranda bir oy almış olsa da seçim döneminde Cengiz Ergün'e yönelik en sert eleştirileri yapan isimlerin başında yer aldı. 

Images (94)

Muhabir: Berna Memiş