Nava Mau, oyunculuk ve film prodüksüyonunda tanınmış biridir. Baby Reindeer dizisinde Teri karakterini canlandıran Nava Mau'nun hayatı ve biyografisi araştırılıyor. Peki Nava Mau kimdir? İşte detaylar...

Nava Mau kimdir kaç yaşında ve nereli?

Nava Mau, oyunculuk ve film prodüksiyonu alanlarında ün kazanmış biridir.  31 yaşında olan Mau, Meksika’nın başkenti Mexico City’de dünyaya gelmiş ve ABD’nin Teksas eyaletindeki San Antonio şehrinde büyümüştür. Üniversite eğitimini Kaliforniya’daki Pomona College’da Dilbilim ve Bilişsel Bilim üzerine yapmıştır.

Nava Mau Kimdir Kaç Yaşında Ve Nereli (1)

Abdülkadir Bedir kim? Öldü mü? Yaşı kaç? Abdülkadir Bedir kim? Öldü mü? Yaşı kaç?

Mau’nun oyunculuk kariyeri, HBO Max’in ‘Generation’ adlı dram dizisindeki kritik bir rol ile ön plana çıkmıştır. Bu dizi, trans bireylerle ilgili kalıpyargıları ele alarak bu algıları değiştirmesiyle bilinir. Netflix’in “Disclose” belgeselinde de yapımcı olarak yer almıştır. 2019 yılında “Waking Hour” adlı kısa filmin hem yapımcılığını hem de yönetmenliğini yaparak yeteneklerini sergilemiştir. Mau, bu projelerle hem oyunculuk hem de film yapımı alanlarında kendini kanıtlamıştır. “Baby Reindeer” adlı dizideki rolüyle de izleyicilerin beğenisini kazanmıştır.

Baby Reindeer konusu ne?

Baby Reindeer dizisinin konusu merak ediliyor. Dizinin konusu, sürekli başarısızlıklar yaşayan komedyen Donny’nin etrafında dönüyor. Donny, duygusal açıdan hassas bir bayana nazik davrandıktan sonra, kadının takıntılı hisleri ortaya çıkmaya başlar. Bu takıntı, her ikisinin de yaşamını alt üst edebilecek derecede tehlikelidir. Donny’nin yaptığı nazik jest, sadece bedava bir çay ikramından ibarettir. Ancak bu olay, Donny’nin yaşamını kökünden sarsar.

Nava Mau Kimdir Kaç Yaşında Ve Nereli (2)

Donny, beş yıldan fazla bir süre boyunca sayısız mektup, 40 bin e-posta, 740 tweet ve 350 sesli mesaj alarak rahatsız edilmiştir. Tüm bu rahatsız edici mesajları kanıt olarak sunarak birçok kez polise şikayette bulunmuştur. Fakat mesajlar açıkça tehdit içermediği için, polis bu duruma karşı ilgisiz kalmıştır.

Baby Reindeer oyuncuları

Baby Reindeer dizisinin oyuncu kadrosu şu şekildedir;

 • Richard Gadd: Donny Dunn
 • Nava Mau: Teri
 • Jessica Gunning: Martha
 • Danny Kirrane: Gino
 • Hugh Coles: Francis
 • Chloe Driver: Komedyen
 • Michael Wildman: Greggsy
 • Thomas Coombes: Daniels
 • Tom Goodman-Hill: Darrien
 • Shalom Brune-Franklin: Keeley
 • Nina Sosanya: Liz

Baby Reindeer dizisi gerçek hikaye mi?

Richard Gadd, beş yıl önce bir barda karşılaştığı bir kadına çay ikram etmiştir ve bu olayın ardından, bir kadının takıntılı davranışlarının kendi hayatını nasıl altüst ettiğini anlatan ‘Baby Reindeer’ adlı eserini yazdı. Bu eser, onun yaşadığı gerçek, ürkütücü ve travmatik deneyimlere dayanıyor.

Kaynak: Haber Merkezi