Martı Tag, son zamanlarda sosyal medyada çok konuşulan bir konu oldu. Martı, scooter kiralama hizmetinin yanı sıra araç paylaşımı sistemini de hayata geçirdi. Bu sisteme Martı Tag adını verdi. Peki Martının sahibi kimin damadı? Oğuzhan Alper Öktem eşi kimdir? İşte tüm merak edilen soruların yanıtları haberimizde...

Martının Sahibi Kimin Damadı-1

ÖNERİ İÇERİK: Martı TAG nedir nasıl kullanılır? Martı TAG kurucusu Oğuz Alper Öktem, hakkında daha detaylı bilgi için link üzerine tıklayarak sitemize giriş yapabilirsiniz.

Martının sahibi kimin damadı?

Martının sahibi kim kimin damadı eşi kim gibi sorularla merak ediliyor. Martı TAG sahibi Oğuz Alper Öktem, Türk bir girişimci ve iş adamıdır. Martı adlı elektrikli scooter paylaşım şirketinin kurucusu ve CEO’sudur. Ayrıca Martı TAG adlı araç paylaşımı hizmetini de hayata geçirmiştir.

Oğuz Alper Öktem, 1991 yılında Kocaeli’de doğmuştur. Vehbi Koç Vakfı Koç Özel Lisesi, Chicago Üniversitesi ve Londra Ekonomi Okulu’nda eğitim görmüştür. İş hayatına Deutsche Bank ve BluTV’de çalışarak başlamıştır. 2018 yılında kız kardeşi Sena Öktem ile birlikte Martı’yı kurmuştur. 

Oğuz Alper Öktem, 2019 Webrazzi ödüllerinde yılın girişimcisi seçilmiştir. MediaCat dergisinin her yıl düzenlediği En Yaratıcı 50 listesinde ve Webrazzi’nin 2020 yılı için düzenlediği En Yaratıcı 50 yarışmasında da yer almıştır. Peki Martının sahibi kimin damadı?

Oğuz Alper Öktem ​​​​​Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili ve AKP Milletvekililiği yapmış Süreyya Sadi Bilgiç'in damadıdır.

​​​​​Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili ve AKP Milletvekililiği yapmış Süreyya Sadi Bilgiç’in kızı İrem Bilgiç, Martı TAG adlı elektrikli scooter kiralama şirketinin kurucu ortağı ve CEO’su Oğuz Alper Öktem 2021 yılında evlenmiştir.

Nikah töreni öncesi çift sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret etti.

AKP’li Süreyya Sadi Bilgiç, ziyareti Twitter hesabından paylaşarak, “Kızımız İrem’i ve damadımız Alper’i nikah törenleri öncesinde kabul ederek hayır dualarını ileten Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendiye nazik kabulleri için ailece şükranlarımızı arz ederiz” dedi.

Martının Sahibi

İstanbul Hilton Bomonti'de düzenlenen nikah töreninde ise çiftin nikah şahitliğini İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Ticaret Bakanı Mehmet Muş yaptı.

Martının Sahibi Kim

Nikah Törenine Isparta'dan Vali Ömer Seymenoğlu, AKP Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural, İl Genel Meclis Başkanı Serkan Keskin, Keçiborlu Belediye Başkanı Yusuf Murat Parlak, Atabey Belediye Başkanı Tevfik Atasoy, Belediye Başkanları, AKP Isparta İl ve Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Martının Sahibi Kimin Damadı

Devlet başa, kuzgun leşe sözleriyle gündem olmuştu... 

Martı’nın CEO'su olan Oğuz Alper Öktem, YouTube'da konuk olduğu bir programda elektrikli scooter’larla ilgili düzenleme yapılmasına yönelik konuşmuştu. Öktem, “Bizim burada vatanını seven her Türk iş adamı gibi dememiz gereken şey: Devlet başa, kuzgun leşe. Devlet başımızda olduğu sürece sıkıntı olmaz.

Bu regülasyon gelecek ve devlet ne derse, biz istihdam yaratmak, ülkeye faydalı olmak ve bu ülkeye faydalı olmak için elimizden geleni yapıyor olacağız. Benim bu konuda söyleyeceğim temel şey şudur: Devlet ne derse odur. Biz naçizane haddimize düşmeyerek, eğer sorarlarsa sektörümüz için doğru olduğuna inandığımız şeyleri söyleriz. Onun dışında da karar oranındır. Biz devlete baba gözüyle bakan insanlarız” sözleriyle gündem olmuştu.

Oğuzhan Alper Öktem eşi kimdir?

İrem Bilgiç Öktem Kimdir

İrem Bilgiç Öktem kimdir?

Martı TAG kurucusu olan Oğuz Alper Öktem eşi İrem Bilgiç Öktem Robert Kolej’in ardından Columbia Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.  İrem Bilgiç, kariyerine ilk olarak Dubai'de yönetim danışmanlığı sektöründe başlamıştır.

İrem Bilgiç Öktem, daha sonra Güney Afrika, Nijerya, Pakistan ve Kazakistan gibi ülkelerde telekom şirketlerinin yönetim kurullarına danışmanlık yaptı. Türk Telekom’da Dijital Programlardan sorumlu yönetici olarak çalışan İrem, kariyeri boyunca yurt içi ve yurt dışı önemli şirketlerde yöneticilik olarak görev almıştır.

Bir süre sonra Martı ailesine giren ve  2 buçuk yıl önce Chief Operating Officer olarak katılan İrem Bilgiç, şu an Chief Business Officer olarak Satın Alma, IK ve Hukuk ekiplerinden sorumlusu olarak iş hayatına devam etmektedir. 

​​​​​Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili ve AKP Milletvekililiği yapmış Süreyya Sadi Bilgiç’in kızı İrem Bilgiç, Martı TAG adlı elektrikli scooter kiralama şirketinin kurucu ortağı ve CEO’su Oğuz Alper Öktem 2021 yılında evlenmiştir.

Süreyya Sadi Bilgiç Kimdir

Süreyya Sadi Bilgiç kimdir?

​​​​​Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili ve AKP Milletvekililiği yapmışSüreyya Sadi Bilgiç 16 Temmuz 1961 tarihinde doğmuş Türk siyasetçisidir. Aslen Ankara'lı olan AKP Milletvekili Bilgiç, eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat, İşletme, İstatistik disiplin bölümünden mezun olarak tamamlamıştır.

Ayrıca Almanya'ya giderek Goethe Enstitüsü ve Münih Üniversitesinde Almanca eğitimi almış ardından 23 yıl yurt içinde ve yurt dışında özel sektörlerin farklı iş bölümlerinde yönetici yardımcısı, üst düzey yönetici ve iş sahibi olarak çalışmıştır.  Ağırlıklı olarak Bilgi İşlem İleri Teknoloji Uygulamaları, Tekstil ve Perakende sektörlerinde görev alan Süreyya Sadi Bilgiç, XXIII., XXIV. ve XXV. dönemi Isparta milletvekili olmuştur.

5 ayda bin 92 terörist etkisiz hale getirildi 5 ayda bin 92 terörist etkisiz hale getirildi

Süreyya Sadi Bilgiç, evli ve iki çocuk babasıdır.

Süreyya Sadi Bilgiç, Yassıada'da idamla yargılanan vekiller arasında yer alan Sait Bilgiç'in yeğenidir. Sait Bilgiç, 1950 yılından 27 Mayıs ihtilaline kadar devam eden DP Isparta milletvekilliği yapmış ve daha sonra Yassıada'da idamla yargılanan vekiller arasında yer almıştır.

Süreyya Sadi Bilgiç, 5 Dönem İstanbul Milletvekilliği ile Ulaştırma ve Milli Savunma Bakanlıkları yapan Sadettin Bilgiç'in de oğludur.

Süreyya Sadi Bilgiç,  23., 24., 25., 26. ve 27. dönem milletvekili genel seçimlerinde Ak Parti Isparta milletvekili olarak seçilmiş ve ardından  26., 27. Dönem TBMM'de Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanlığı görevini ele almıştır. Bilgiç, 24 Şubat 2019 ve 2 Haziran 2023 tarihleri arasında TBMM Başkanvekilliği yapmıştır.

Süreyya Sadi Bilgiç sosyal medya hesabı : @sdbilgic32

                                                                                     : @sureyyasadibilgic

Oğuz Alper Öktem ailesi babası kimdir?

Oğuz Alper Öktem ailesi babası kim olduğu ise merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Martı TAG kurcusu Oğuz Alper Öktem'in babasının Arif Serdar Öktem' dir. 2018 yılının kasım ayında kız kardeşi Seher Sena Öktem ile birlikte mikromobilite sektöründe faaliyet gösteren Martı Teknoloji şirketini kurmuştur.

TBMM'nin eski Başkanvekili ve aynı zamanda eski Ak Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç'in damadıdır. Oğuz Alper Öktem'in eşi ise Süreyya Sadi Bilgiç'in kızı İrem Bilgiç’dir. 

Kasım 2018'de, kız kardeşi Seher Sena Öktem ile birlikte mikromobilite sektöründe faaliyet gösteren Martı Teknoloji şirketini kurmuştur.

Kaynak: Hatice Zeybek