Epstein ve arkadaşlarına çocukları istismar ettirmek için yardım eden eski kız arkadaşı Ghislaine Maxwell, 2021’de Manhattan savcısı tarafından suçlu ilan edildi ve 20 yıl hapse mahkum edildi. Epstein, hapishanede yargılanırken hayatına son vermişti. En çok merak edilen sorulardan biri de Epstein davasında geçen Türk Burak Yeneroğlu kimdir? merak ettiğiniz sorularınızın cevaplarını haberimizde açıkladık...

 Burak Yeneroğlu kimdir?

Burak Yeneroğlu, FETÖ ile bağlantılı olarak ABD’ye kaçmış biridir. Bayrock Stone adlı bir doğaltaş firmasının sahibidir. Türkiye’de siyaset yapan ve DEVA Partisi’nin kurucularından olan Mustafa Yeneroğlu’nun da kuzenidir. Burak Yeneroğlu, ABD Başkanı Joe Biden’ın Türkiye aleyhine sözler söylemesinden sonra medyada gündeme gelmiştir. “Biden’in FETÖ’cü dostları” diye haberlere çıkmıştır. Burak Yeneroğlu, ayrıca eski ABD Başkanı Barack Obama’nın seçim kampanyasına Ulusal Finans Komitesi (NFC) üyesi olarak katılmıştır.

Epstein Davasındaki Türk Tevfik Arif Kimdir (3)

2012 yılında eski ABD Başkanı Obama’nın seçim ekibinde yer alan ve 2018 yılında AA tarafından FETÖ’nün ABD’deki liderleri arasında gösterilen Bayrock Stone firmasının sahibi Burak Yeneroğlu’nun Obama’ya 652 bin dolar bağışladığı ve 400 bin dolarlık lüks bir evde oturduğu belirtiliyor. Bayrock Stone’un doğaltaş sektöründe çalışan bir firma olduğu ve 652 bin doların bu sektörde çok yüksek bir miktar olduğu ifade ediliyor. Burak Yeneroğlu’nun AK Parti’den ayrılan ve DEVA Partisi’ni kuran Ali Babacan’ın yanında yer alan İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ile kuzen oldukları ancak görüşmedikleri söyleniyor.

Son zamanlarda ABD’de Epstein skandalında da adı anılmıştır. Fransa ve Türkiye’de kadın ve çocuk ticareti yaptığına dair iddialar bulunmaktadır. Bu iddiaların doğruluğu bilinmemektedir.

Epstein Davasında Adı Geçen Türk Burak Yeneroğlu Kimdir (3)

Epstein davasında adı geçen Türk Burak Yeneroğlu, Epstein davasının iddianamesine göre, Epstein’in uçağında B.K. ve T.F. adlı iki Türk vatandaşı da yolculuk etmiştir. B.K.'nın, Epstein ve Prens Andrew’ün tacizine maruz kaldığı ileri sürülen Virginia Giuffre ile birlikte seyahat ettiği belirtiliyor. T.F.'nin ise iş sebebiyle Epstein’in uçağına bindiği düşünülüyor.

Burak Yeneroğlu’nun B.K. ile aynı kişi olduğu kesin değildir. Epstein davası, ABD’de çocuk istismarı, pedofili ve fuhuş çetesi kurmakla suçlanırken cezaevinde ölü bulunan Amerikalı milyarder Jeffrey Epstein ile ilgilidir. Epstein’in pek çok ünlü ve siyasi kişiyle ilişkisi olduğu öne sürülmektedir.

FETÖ ile bağlantılı bir STK olan Turkish-American Alliance’ın kurucusu ve Fethullah Gülen’in ABD’deki finansörü olduğu iddia edilen bir isimdir. Bu isim, Tevfik Arif’in Bayrock Stone ’ta çalıştırdığı Burak Yeneroğlu ile yakın ilişkiler içindeydi. Ayrıca, Rixos Otelleri ve Sembol İnşaat’ın sahibi Fettah Tamince, Fethullah Gülen’i “idolü” olarak gördüğünü söylemişti.

Tahmince, Tevfik Arif’in Savarona Skandalından sonra onunla olan ortaklığını sonlandırdığını iddia etmişti. Ancak, Football Leaks’ten sızan belgeler, Tamince ve Arif’in gizli bir anlaşma imzaladıklarını ve Rixos ve Sembol şirketlerinde ortak olduklarını kanıtlıyordu.

Burak Yeneroğlu'nıun bağlantısı nedir?

Epstein’in uçağında B.K. ve T.F. adlı iki Türk vatandaşı da yolculuk etmiştir. B.K.'nın, Epstein ve Prens Andrew’ün tacizine maruz kaldığı ileri sürülen Virginia Giuffre ile birlikte seyahat ettiği belirtiliyor. T.F.'nin ise iş sebebiyle Epstein’in uçağına bindiği düşünülüyor. Burak Yeneroğlu’nun B.K. ile aynı kişi olduğu kesin değildir.

Entry time expired ne demek? Anlamı ne? Entry time expired ne demek? Anlamı ne?

Epstein davası, ABD’de çocuk istismarı, pedofili ve fuhuş çetesi kurmakla suçlanırken cezaevinde ölü bulunan Amerikalı milyarder Jeffrey Epstein ile ilgilidir. Epstein’in pek çok ünlü ve siyasi kişiyle ilişkisi olduğu öne sürülmektedir.

Kaynak: Haber Merkezi