31 Mart yerel seçimlerinden sonra olağanüstü kongreye giden İYİ Parti'de Genel Başkan adayı olan Müsavat Dervişoğlu hakkında pek çok konu araştırılıyor. Müsavat Dervişoğlu'nun eşi, mezhebi ve serveti en çok merak edilenler arasında. Peki, Müsavat Dervişoğlu'nun eşi kim? Alevi mi? Serveti ne? İşte detaylar...

Müsavat Dervişoğlu'nun eşi kim?

Müsavat Dervişoğlu'nun eşi Nahide Dervişoğlu'dur. Musavat Dervişoğlu'nun bir arkadaşının kız kardeşi olan Nahide Dervişoğlu ile 1995 yılında evlenmiştir. Bu evlilikten Zeynep adında bir kız çocuğu olmuştur.

Müsavat Dervişoğlu Alevi mi? Serveti ne?

Müsavat Dervişoğlu'nun mezhebi çokça merak ediliyor. Dervişoğlu sunni olduğu biliniyor.  İşletme mezunu olan Dervişoğlu'nun ticaretle uğraştığı biliniyor. Ancak servetinin ne olduğu hakkıdna detaylı bigli bulunmuyor. Müsavat Dervişoğlu 1960 yılında Ankara'da Fatsalı bir ailenin oğlu olarak dünyaya geldi.

Liseyi Ankara, Fatsa ve Samsunda tamamlayan Dervişoğlu, Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme bölümüne 1978 yılında başladı.  Ancak 12 Eyül Darbesiyel 1980 yılında eğtimine bir süre ara verdi. Daha sonra öğrenci affından yaraarlananrak eğitimini Ankara Gazi Üniverstesi işletme bölmümünde tamamlandı.

Alparslan Türkeş'in liderliğini yaptığı Milliyetçi akımdan etkilenen Müsavat Dervişoğlu MHP'nin çeşitli kademlerinde görevler aldı. Tarihler 1978 yılını gösterdiğinde Fatsa ülkücü Gençlik Derneği ilçe başkanlığı ile başlayan siyasi yöneticilik hayatı  Ülkü Ocakları Genel Başkanlığına kadar yükseldi. 1989 yılında dernekten ayrıalrak Alparslan Türkeş tarafından Milliyetçi Çalışma Partisi Genel Merkezinde görevlendirildi.

Aslı Hünel'in abisi Muharrem Saruhan Hünel kimdir kaç yaşında aslen nereli? Aslı Hünel'in abisi Muharrem Saruhan Hünel kimdir kaç yaşında aslen nereli?

Müsavat Dervişoğlu MÇP İzmir İl teşkilatında da görev aldıktan sonra 2000 ile 2011 yılları arası tam 11 yıl MHP İzmir İl Başkanlığını yürüttü. Bu esnada 2009 yılında gerçekleşen yerel seçimlerde İzmir'den Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmuş ancak seçilememiştir. Akabinde 2011 yılıdna genel seçimlerde Milletvekili adayı oldu. 2012 yılında Devlet Bahçeli'nin karşısına genel başkan adayı olan Dervişoğlu genel başkan seçilememiştir. 2017 yılında İYİ Parti saflarına katılan Dervişoğlu. 27. dönem İzmir Milletvekili olarka meclise girmiştir. 2019'dan bu yana İYİ Parti Grup başkanvekilliği görevini üstlenmiştir. 31 Mart yerel seçimleri sonucu Genel Bşakan Meral Akşener'in olağanüstü kurultay kararı sonrası genel bnaşkan adayı olmuştur.

Muhabir: Hatice Zeybek