Türkiye'de meslektaşı tarafından öldürülen, Kamuran Üçgül Kim? Kamuran Üçgül nereli? Adıyaman'da şehit edilen Başkomiser kim? Nerede görev yapıyordu? Neden öldürüldü? İşte o meraklı soruların yanıtlarını sizler için araştırdık ve derledik. 

Kamuran Üçgül Kim? Kamuran Üçgül nereli? 

Adıyaman'da tartıştığı polis memuru Süleyman Uğur Şahin tarafından şehit edilen Başkomiser Kamuran Üçgül, Aslen Osmaniyeli'dir. 

46 yaşında olan Üçgül'ün 2 çocuğu vardır. Kızının adı İrem oğlunun ismi ise Mete Üçgül'dür. Çoçukları bugün son yolculuğa uğurlanan Şehit Üçgül'ün tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.

Adıyaman'da şehit edilen Başkomiser kim? Nerede görev yapıyordu?

Adıyaman'da şehit edilen Başkomiser, Kamuran Üçgül, Altınşehir Mahallesi'ndeki Altınşehir Şehit Ahmet Yıldırım Polis Merkezi'nde görev yapmaktaydı. 

Gece saatlerinde yaşanan olayda ise merkezde görevli polis memuru Süleyman Uğur Şahin ile Başkomiser Kamuran Üçgül ve Komiser Gökhan Özer arasında nöbet tutma meselesinden sözlü tartışma çıktı. Bunun yanı sıra bir diğer iddia ise  Polis memurunun kripto para dolandırıcılığına kurban gittiği, cinnet getirmesi sonucu olayı gerçekleştirdiği öne sürüldü.

Nezih Barut kimdir, serveti ne kadar? Nezih Barut Alevi mi Kürt mü? Nezih Barut kimdir, serveti ne kadar? Nezih Barut Alevi mi Kürt mü?

Tartışmanın kısa sürede büyümesi ile Şahin, beylik tabancasıyla Üçgül ve Özer'e ateş etti. Diğer polisler tarafından etkisiz hale getirilen Şahin, bacağından vurularak etkisiz hale getirildi.

Olay yerine gelen sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapılan polisler Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile özel hastaneye kaldırıldı.

Diğer 2 kişi Üçgül ve Özbek tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.  Şehitler için İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü bahçesinde tören düzenlendi.

Törene Adıyaman Valisi Varol, İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu ve birçok meslektaşları katıldı. 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya yaptığı açıklamada “Olayda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerimize sabır ve başsağlığı diliyoruz. Konuyla ilgili adli ve idari tahkikat başlatılmıştır” ifadelerini kullandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya gibi birçok isim başsağlığı diledi ve sosyal medya adreslerinden paylaşım yaptı.

Şehitlerin özgeçmişlerinin okunmasının ardından İl Müftüsü Mevlüt Halikoğlu, dua etti. Üçgül'ün cenazesi Osmaniye'nin Kadirli ilçesine gönderildi.

Diğer yandan Süleyman Uğur Şahin'in hastanedeki tedavisinin sürdüğü bildirildi.

Kaynak: Hatice Zeybek