Doğu Perinçek'in danışmanı olan aynı zamanda eski Bursaspor Klüp Başkanı olan Emin Adanur, 'nitelikli dolandırıcılıktan' yargılanması üzerine hayatı ve biyografisi araştırılıyor. Haciz işlemi için gelen memur ve avukatları darp ettiği gerekçesiyle tutuklandı. 34 yaşındaki genç girişimcinin kim olduğu merak ediliyor. Emin Adanur kimdir? İşte detaylar...

Emin Adanur kimdir? Ne iş yapıyor? Aslen nereli?

Eski Bursaspor Başkanı olan Emin Adanur, 1990 doğumludur. 2024 yılında 34 yaşında olan Emin Adanur, Türkiye'nin önde gelen iş adamlarından biridir. Emin Adanur aslen Bursa doğumludur. Baba tarafı aslen Muşlu'dur. İş adamı olan Emin Adanur, 2016 yılının Mayıs ayında Bursa'nın ilk kentsel dönüşüm projesini başlatıp inşaat sektörüne giriş yapmıştır. Ergünkent Yönetim Kurulu başkanı olarak görev yapan Emin Adanur, teknoloji, inşaat, hayvancılık ve enerji yatırımlarıda yapmaktadır. 

Emin Adanur Kimdir Ne Iş Yapıyor Aslen Nereli (1)

Kamuran Üçgül Kim? Kamuran Üçgül nereli? Adıyaman'da şehit edilen Başkomiser kim? Kamuran Üçgül Kim? Kamuran Üçgül nereli? Adıyaman'da şehit edilen Başkomiser kim?

Emin Adanur, 2019 Yılında İnci Sözlük ile Uludağ Sözlük platformlarının %50 hisselerini satın alarak oldukça dikkat çeken isimler arasında yer almıştır. Ayrıca dijital dünyadaki yatırımları ile ismini duyurmayı başarmıştır. Adanur, 2013 Yılında kurulan EA medya, Ergükent İnşaat ve Erkayan gibi şirketlerin yönetim kurulu başkanlığını yapmış olan isimler arasındadır. 

Enerji alanlarında da isminden bahsettirip Adanur Enerji'nin yönetim kurulu başkanlığını da yapmıştır. Evli ve üç çocuk babası olan Emin Adanur,  Beyazıd, Alparslan ve Cihangir  isimlerinde erkek çocukları vardır. 

Emin Adanur neden tutuklandı?

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Peçenk'in danışmanı olan Emin Adanur, geçtiğimiz günlerde evine hacze gelen gelen memur ve avukatlara darp ettiği gerekçesiyle mahkeme tarafından tutuklandı. Bursaspor'un eski başkanı olan Adanur, kendilerine ait ödenmeyeler borçlar gerekçesiyle evine gelen haciz memurları ve avukatları telefonla tartışıp, tehdit ve hakaret ettiği söylenmektedir. 

İddiaya göre, Emin Adanur'un evine gelen Bülent Can Korkmaz, iki avukat ile icra memurunu darp ettiği söylenmektedir. Avukatların ve icra memurunun suç duyurusu ardından soruşturma başlatırılarak Emin Adanur ile Burak Can Korkmaz gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen Emin Adanur ve Burak Can Korkmaz 'görevi yaptırmamak için direnme' suçundan tutuklandı. 

Kaynak: Haber Merkezi