Mehmet Çerçi ile Berk Mersinli arasında anlaşma sağlandı. Baba oğul Arınç’lar çok uğraştı. Manisa’da Arınç’ın sözü geçiyor! yorumları yeniden gündemde.

Mersinli'nin iddialı aday adaylık sürecinin Çerçi'yi zaman zaman sinirlendirdiği, hatta Mersinli'nin bazı sert adımlarına karşı "Onu belediyeden içeri sokmayacağım!" bile dediği konuşuluyordu. 

ÇERÇİ'Yİ DESTEKLEYEN ARINÇ, ARA BULUCULUK YAPTI
Aday adaylık sürecinde Mehmet Çerçi'nin arkasında duran ve "Mevcut düzen bozulmasın" çabası veren Bülent Arınç'ın Yunusemre Belediyesi için Mehmet Çerçi isminde ısrarcı olduğu tüm Manisa'da yankılanıyordu. Aslında iki dönem görev yapan bir belediye başkanı olarak Çerçi, sarsılmaz bir duruş sergiliyordu. 

ADAYLIK AÇIKLAMASINA KATILMADI
AK Parti'de Çerçi'nin en güçlü rakibi olarak boy gösteren Berk Mersinli, kendisine ve ekibine inanıyordu. Hatta başkan adaylığına kesin gözüyle bakıyordu. Mersinli'nin aday adaylık sürecine büyük bir yatırım yaptığı, oldukça yüksek miktarda para harcadığı herkesin malumu. Yanındaki isimlere sorararsanız, sponsorların da desteğiyle bu miktar 1.5 - 2 milyon liralara kadar ulaşmış.. 
Neyse, Mersinli masaya yumruğunu adayların açıklanacağı gün vurdu ve tepkisini toplantıya katılmayarak gösterdi. Hatta parti değiştireceği, Çerçi'ye karşı çalışacağı, parti değiştirmese bile bağımsız aday olarak çıkacağı gibi bir takım söylentiler yayılmıştı ki...

BABA OĞUL ARINÇLAR DEVREYE GİRDİ
Bülent Arınç, Mehmet Çerçi'yi ikna etmek için çaba harcarken, oğlu Mücahit Arınç da Mersinli ile görüşmelerini sıklaştırdı. Berk Mersinli, Bülent Arınç'ı ziyaret ederek icazet aldı. Sonunda birbirlerine meydan okuyan bu iki isim, Arınç'ların çabasıyla biraraya getirildi. Birlikte kılınan Cuma namazına müteakip Mersinli, Mücahit Arınç ile birlikte Çerçi'yi makamında ziyaret etti. Belediye meclis üyesi adayı olarak Çerçi'nin ekibine dahil edilen Mersinli, Çerçi seçilirse Yunusemre Belediyesi'nde belediye başkan yardımcısı olarak göreve başlayacak. 

Bülent Arınç Berk Mersinli Mehmet Çerçi

"MANİSA'DA ARINÇ'IN MI SÖZÜ GEÇİYOR?
Sonuç olarak Bülent Arınç da Manisa'da ne denli söz sahibi olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. Tüm bu yaşananlar, "Kim ne derse desin Manisa'da Arınç'ın sözü geçiyor" şeklinde yorumlandı.