Saadet Partisi ve Gelecek Partisi’nin Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Selçuk Özdağ, AK Parti’de adayların netleşmesinin ardından , Mersinli ve Tonguç gibi aday gösterilmeyen isimlere davette bulundu. Berna Memiş’e açıklamada bulunan Özdağ, “Bütün AK Partililer bana oy verecek. AK Parti’nin oylarını transfer edeceğim” dedi.

Selçuk Özdağ’ın AK Parti’de aday gösterilmeyen Şehzadeler’de Ahmet Tonguç ve Yunusemre’de Berk Mersinli ile görüşmelerde bulunduğu bildirildi. 

HER İKİ İSİMDEN DE RED GÖRDÜ!
Hem Berk Mersinli hem de Ahmet Tonguç, Selçuk Özdağ’a verdikleri yanıtta parti değiştirmeyi düşünmediklerini belirterek, transfer teklifine “Hayır” dedi. Özdağ’ın, Manisa genelinde AK Parti’de aday gösterilmeyen ilçe belediye başkan aday adaylarını transfer etmek için görüşmelerini sürdürdüğü belirtiliyor.

ÖZDAĞ: BÜTÜN AK PARTİLİLER BANA OY VERECECEK!
Berna Memiş’in sorularını yanıtlayan Selçuk Özdağ, konuyu yuvarlak bir cevapla geçiştirirken, “Bütün AK Partililer bana oy verecek. AK Parti’nin oylarını transfer edeceğim. Bu konuda kendime çok güveniyorum. Ben oraya çok hizmet ettim. Selçuk mu Cengiz mi diye soracağım" dedi. 

Özdağ, AK Parti’den sahneye çıkartacakları isimler olacak mı sorusunu ise; “Bilemiyorum şimdi il başkanlarımız çalışıyor o konuda. Ama biz adaylarımızın bir kısmını, ilçe adaylarımızı Salihli, Turgutlu, Demirci, Gördes gibi yerlerde açıklayacağız. Başka partilerle iş birliğine açığız” şeklinde yanıtladı.

TRANSFER GÖRÜŞMELERİNİ SÜRDÜRÜYOR
Bakalım merkez ilçelerde Tonguç ve Mersinli’den red yanıtı alan Özdağ, diğer ilçelerde amacına ulaşıp, AK Parti aday adaylarından herhangi bir ismi transfer edebilecek mi? Bugün Manisa'ya gelecek olan Selçuk Özdağ, Pazar günü büyükşehir belediye başkan adaylığını Esnaf ve Kefalet Sosyal Tesisleri'nde düzenlenecek bir törenle açıklayacak.