İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Türk siyasetinde önemli bir figürdür. Birçok siyasi ve ünlü isim gibi kendisinin özel hayatına dair bilgiler de merak edilmektedir. Bunlardan biri de Akşener’in çocuğu var mı sorusudur.  Vatandaşlar tarafından Meral Akşener’in kızı olduğu düşünülse de Fatih adında bir oğlu bulunmaktadır. Detaylar haberimizin devamında yer almaktadır. 

Fatih Akşener kimdir?

Fatih Aksener Kimdir 3

Meral Akşener’in kaç çocuğu var sorusu vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. Fatih Akşener ise Türkiye’de tanınmış siyasetçi Meral Akşener’in oğludur.

Fatih Akşener, 1984 yılında İstanbul’da doğmuştur. Siyasi kimliğe sahip bir aileden gelen Akşener, kariyerini başka bir yönde şekillendirmiştir. Böylelikle neden kamuoyu önünde aktif bir rol üstlenmediği de anlaşılır olmuştur. Fatih Akşener mesleği ile siyasetten ayrı bir çizgi çizmektedir. 

Fatih Akşener eğitim hayatına Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olmasının ardından Koç Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans programı ile devam etmiştir. 

İş hayatına Mercedes-Benz Türk A.Ş’de başlayan Fatih Akşener, burada Ar-Ge mühendisi olarak görev yapmıştır. 
2012-2015 yılları arasında ise Türk Telekom’da faaliyette bulunmuştur. Burada ‘Girişimcilik Programları Proje Yöneticisi’ sıfatıyla rol almıştır.

Türk Telekom’dan ayrılan Fatih Akşener, yüksek lisansını tamamladığı Koç Üniversitesi’ne dönmüş ve 2015-2017 yılları arasında KWORK- Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi’nde Program Koordinatörü olmuştur.

2017 yılıyla beraber kendi girişimi olan bir şirket kurmuş ve halen daha burada girişimcilere ve şirketlere inovasyon ile girişimcilik gibi alanlarda danışmanlık yapmaktadır. 

2012 yılında nikah masasına oturan Fatih Akşener, hayatını Işıl Akşener ile birleştirmiştir. 

Merak Akşener'in çocuğu var mı sorusunu yanıtladık. Şimdi de kendisini yakından tanıyalım...

Meral Akşener Kimdir?

Fatih Aksener Kimdir 4

İYİ Parti’nin kurucusu olarak tanınan ve siyasi arenada etkili bir rol oynayan Merak Akşener, 1956 yılında İzmit’te doğmuştur. Aslen Selanik göçmeni bir ailenin kızıdır. Öğrenim hayatında kendini eğitim ve siyaset alanlarında geliştirmiştir.

Lise eğitiminin ardından İstanbul Üniversitesi’nde tarih okuyarak akademik bir kariyere adım atmıştır. Ardından Yıldız Teknik Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. Doktora eğitimini Marmara Üniversitesi’nde almış ve Kocaeli Üniversitesi’nde İnkılap Tarihi Bölüm Başkanlığı yapmıştır.

Dolu dolu bir akademik kariyeri olan Meral Akşener, 1995 yılında siyasi kariyerine adım atmış, Doğru Yol Partisi’nin kadın kolları başkanı olmuştur. Meclise de aynı partiden Kocaeli milletvekili olarak ilk defa girmiştir. 

1996 yılındaki Susurluk kazasının ardından Türkiye’nin ilk kadın İçişleri Bakanı olarak tarihe geçmiştir. 1997 yılında bu görevi son bulmuştur. 

Doğru Yol Partisi’nin 2002 yılında genel seçimlerde baraj altında kalmasıyla kendisi de meclis dışında kalmış ve siyasi kariyerine AKP’nin kuruluş çalışmalarına katılması ile devam etmiştir. 

Kısa bir süre sonra MHP’ye geçmiş ve partinin önde gelen isimlerinden biri olmuştur. 2007 yılında MHP İstanbul milletvekili olarak meclise girmiştir. 

Fatih Akşener'in annesi Meral Akşener, 2016 yılında MHP'den ihraç edildikten sonra İYİ Parti'yi kurarak siyasi arenada faaliyetlerine devam etmiştir. Partinin kurulması, Türkiye'deki siyasi atmosferi önemli ölçüde etkilemiş ve geniş bir destek kazanmıştır.

İYİ Parti, genel seçimlerde önemli bir oy oranı elde etmiş ve Meral Akşener, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne milletvekili olarak seçilmiştir.

Manisa CHP İl Başkanlığından İstifa Açıklaması! Manisa CHP İl Başkanlığından İstifa Açıklaması!

Fatih Aksener Kimdir

Oğlu kadar Meral Akşener’in eşi de merak edilmektedir. Tuncer Akşener ile ilişkisinin ODTÜ’deki öğrencilik yıllarında başladığı bilinmektedir.

1980 yılında nikah masasına oturan çiftin Fatih Akşener adında bir oğlu bulunmaktadır. 

İYİ Parti Sakarya Milletvekili olan Ümit Dikbayır’ın Fatih Akşener’in oğlu ile ilgili yaptığı açıklamaların ardından hayatına dair merak atmıştır. Meral Akşener’in oğlu kim ve ne iş yapar sorusunu cevapladık. 

Fatih Aksener Kimdir 6

Sık Sorulan Sorular

Merak Akşener’in çocuğu var mı sorusunun yanı sıra diğer merak edilenler aşağıdaki gibidir:

Meral Akşener'in Kızı Kim?

Meral Akşener'in kızı yoktur. Fatih adında bir oğlu bulunmaktadır.

Meral Akşener'in Çocuğu Var Mı?

Meral Akşener'in oğlunun adı Fatih Akşener'dir. Fatih Akşener, Türk siyasetçi Meral Akşener'in tek çocuğudur.

Meral Akşener’in Torunu Var Mı?

Meral Akşener’in, oğlu Fatih Akşener’in evliliğinden olan Pars ve Ayda adında iki torunu bulunmaktadır. 

Kaynak: Haber Merkezi