Ozan SİHAY, teknoloji ve fotoğrafçılık konusundaki geniş tecrübesini öğrencileri ve izleyicileriyle paylaşmayı tercih eden bir isimdir. Youtube ve Instagram gibi platformlarda aktif içerikler oluşturarak, bu alanlarda eğitimler sunmaktadır.

Mobil uygulamalar, uygulama kullanımı ve fotoğrafçılık gibi konularda pratik ve faydalı bilgiler veren Sihay, deneyimlerinden süzülen anektodlarla dikkat çeker. Kullanıcıların hayatını kolaylaştıran bu yöntemleri, kısa ve öz eğitim videoları aracılığıyla anlatan isimler arasındadır. Peki Ozan Sihay kaç yaşındadır? Detayları haberimizde açıkladık...

Ozan Sihay kimdir?

Adana’da 14 Temmuz 1982’de dünyaya gelen Ozan Sihay, Adana’ya olan derin sevgisiyle bilinen, Adanalı biridir. Çukurova Üniversitesi’nden Jeoloji Mühendisliği diplomasına sahip olmasına karşın, mezuniyet alanında çalışmamayı tercih etmiştir. Festivallerde sıkça yer alan Sihay, yönetmenlik, senaristlik ve fotoğrafçılık alanlarında kariyer yapmaktadır. Üniversite dönemlerinde başladığı fotoğrafçılıkta, kalitesiyle tanınan eserler üretmiştir.

Ozan Si̇hay Ki̇mdi̇r (1)

Instagram üzerinden paylaştığı fotoğraflarla sosyal medyada adından söz ettiren Sihay, açtığı YouTube kanalıyla da kısa sürede geniş bir izleyici kitlesine ulaşmıştır. Videoları binlerce kişi tarafından izlenmektedir. Video yapımına dair içerikleriyle dikkat çeken Sihay, aynı zamanda çeşitli resim ve video düzenleme programları hakkında bilgi vererek, izleyicilerine bu konuda yol göstermektedir. 2017 yılında “Kim Milyoner Olmak İster?” yarışmasına katılarak televizyon ekranlarında da boy gösteren Sihay, popüler fenomenler arasında yerini almıştır. 

Ozan Si̇hay Ki̇mdi̇r (2)

Grafik tasarım konusunda Sihay Reklamevi’nde yeteneklerini geliştirdikten sonra, Atom Film’de kurucu ortak, yönetmen ve görüntü yönetmeni olarak görev aldı. Hem yerli hem de uluslararası birçok projede çalışan ve kısa filmleriyle birçok ödül kazanan Sihay, James Bond Skyfall ve Charlie’s Angels gibi ünlü filmlerde yönetmen yardımcılığı yaptı. Profesyonel kariyerinde birçok reklam, tanıtım filmi, müzik videosu ve belgeselde de görev aldı.

Ozan Si̇hay Ki̇mdi̇r (3)

Bilgi paylaşımını seven Sihay, dijital içerik üretimi konusunda eğitimler vererek bilgisini başkalarıyla paylaşıyor. 2021-2022 eğitim yılında Nişantaşı Üniversitesi’nde Acun Medya Akademi'de eğitmen olarak görev yaparak, dijital içerik üretimi üzerine dersler vermeye devam etmektedir.

Ozan Sihay kaç yaşında?

Ozan Sihay'ın yaşı merak konusu olmuş durumda. Sihay, 1982 yılında dünyaya gelmiş olup şuan 42 yaşındadır. Sihay'ı tanıyan kişiler yaşını hiç göstermediğini daha genç durduğunu belirtmişlerdir. 

Tokat'ta Korkutan Deprem! Tokat'ta Korkutan Deprem!

Ozan Sihay aslen nereli?

Ozan Sihay, kendi memleketine aşık biridir. Aslen Adana'lı olduğu bilinen Sihay Adana'ya karşı büyük sevgi duyan biridir. 

Ozan Sihay sosyal medya hesapları

Ozan Sihay sosyal medyalarını aktif şekilde kullanan isimler arasındadır.

İnstagram hesabında 315 bin takipçi sayısına ulaşmıştır. ( https://www.instagram.com/ozansihay?hl=tr )

Ozan Sihay'ın youtube kanalında ise 465 bin abonesi vardır. ( https://www.youtube.com/@OzanSihay ) 

Kaynak: haber merkezi