Kendine özgü sunum tarzıyla kısa sürede ünlünenen ve zincir restoran olan Nusret'e bir ayda ikinci defa silahlı saldırı yapıldı. Peki, Nusret'e kim saldırdı? Nusret'e neden saldırı oluyor? İşte detaylar...

Önder Kartal öldü mü? Önder Kartal öldü mü?

İstanbul'da Etiler’de gece saatlerinde Nusret isimli et restoranına motosikletli şahıslar tarafından silahlı saldırı düzenlendi.Saldırıda kurşun restoranın yanındaki bankaya isabet ederken, restorana herhangi bir isabet olmadı. Ölen ya da yaralananın olmadığı olayla ilgili polis, peşine düştüğü saldırganın peşinden de ateş açtı. Olayın faillerini bulmak içi çalışmalar başlatıldı.  Geçtiğimiz ayda Nusret isimli et restoranına motosikletle gelen kasklı 2 saldırgan tarafından silahlı saldırı düzenlenmişti. Saldırıya yönelik soruşturmada Y.Y. ve O.Y. Antalya’da, H.A.K. ve U.K. Eyüpsultan’da, M.A.Y. Beylikdüzü’nde olmak üzere İstanbul ve Antalya’da toplam 5 şüpheli yakalanmıştı. 

Saldırılar sonrası tedirgin olan vatandaşlar Nusret restoranalarına neden saldırı olduğunu merak ediyor. Şimdiye kadar olan saldırılarda herhangi bir can kaybı yaşanmazken, saldırıların yapılan mahzen 22 operasyonları sonucu yurt dışında firari olan Barış Boyun'un çetesi olduğu ortaya çıktı.

Editör: Aylin Ateş