Hem türkücü hem de oyuncu olan Mehmet Bozdoğan kimdir? Şimdiye kadar kaç dizi ve filmde rol aldı? Hangi Türküleri seslendirdi?  Türkücü ve oyuncu olan Mehmet Bozdoğan nereli, kaç yaşında, nerede doğdu gibi soruların cevapları haberimizin içerisinde yer almaktadır.

Mehmet Bozdoğan Kimdir?

Hem türkücü hem de oyuncu olan Mehmet Bozdoğan, 1977 yılında Almanya’nın Berlin kentinde dünyaya geldi. Oyunculuk eğitimine Almanya’da başlayan Bozdoğan, Türkiye’ye geldikten sonra da eğitimine devam etti. Türkiye’de ilk kez 2010 yılında Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinde Ekber karakteriyle izleyici karşısına çıktı. Bu diziden sonra pek çok başarılı dizi ve film projesinde yer aldı.

1.83 metre boyunda, 77 kilo ve İkizler burcu olan Bozdoğan, 2017 yılında senarist Beril Köse ile evlendi. Çift İzmir’de Kaya Thermal & Convention’da yaşamaktadır.

Nezih Barut kimdir, serveti ne kadar? Nezih Barut Alevi mi Kürt mü? Nezih Barut kimdir, serveti ne kadar? Nezih Barut Alevi mi Kürt mü?

Mehmet Bozdoğan’ın Rol Aldığı Dizi ve Filmler?

Hem türkücü hem de oyuncu olan Mehmet Bozdoğan rol aldığı dizi ve filmler, Koyu Kırmızı, Karadayı, Ağır Roman, Wolfs Revier, Der Kriminalist, Leke, Vurgun, Çukur, Payitaht Abdülhamid, Sevda’nın Bahçesi, Şampiyon, Uyanış Büyük Selçuklu ve Kırmızı Oda gibi dizilerde farklı roller üstlendi. Zenne, Gözetleme Kulesi ve Macho Man gibi sinema filmlerinde de oynadı. Şu anda TRT 1 ekranlarında yayınlanan Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Tâcülmülk karakterini canlandırıyor. Oyunculuğunun yanı sıra türkücülüğüyle de tanınan Bozdoğan, birçok türkü albümü çıkardı.

Mehmet Bozdoğan’ın Seslendirdiği Türküler?

Hem türkücü hem de oyuncu olan Mehmet Bozdoğan söylediği Türküler ise, Maden Dağı, İki Dağın Arasında, Gözlerin, Kurban Olayım O Kaşı Karaya, Dam Üstünde Un Eler, Bu Yarayı Dosttan Aldım, Dert Sürüsü, Mardin Kapısından Atlayamadım, De Get Bayburt, Sevda Çekenler, Gel Gel Kaçma, 365 Günüm Yandı Ha Yandı, İki Turnam Gelir Almanya’dan, Beni Derde Saran Gelsin ve Parayla Saadet Olmaz gibi türküler seslendirdi.

Kaynak: Mehmet Pamuk