Survivor yarışımasında adaya vedan eden Aysun Keskin'nin yaptığı veda konuşması yüreklere dokundu! Yaptığı konuşmada vefat eden  arakadaşı Nilay Aydoğan'a teşekkür eden Aysu, adada hüzünlü dakikalar yaşanmasına sebep oldu. Aysunun yaptığı veda konuşmasının ardından Milli Basketbolcu Nilay Aydoğan Kimdir? Neden öldü?  gibi sorular oldukça merak konusu oldu. İşte detaylar...

Yaşlı adam evinde ölü bulundu!! Yaşlı adam evinde ölü bulundu!!

Geçtiğimiz günlerde Survivor'da eleme potasındaki yarışmacılar arasında düello yaşandı. Yaşanan bu düelodan mağlup ayrılan isim Aysun Keskin oldu. 

Nilay Aydoğan Neden Öldü (1)

Aysun adaya veda etmeden önce yaptığı konuşmasında şunları söyledi:

 All Star'da olmak gurur verici bir şeydi. Bu sezon buraya gelmek benim için çok anlamlıydı. Geçtiğimiz sezon buraya hazırlanarak geldim. Daha hızlı ve kuvvetli olduğumu hissederek geldim. Kaza geçirdim ve felaket yaşandı. Benim için zor zamanlar başladı hayatımla alakalı. Benim biricik dostum Nilay Aydoğan cesur bir kız. Koca kalpli kız. Beni Survivor'a geçtiğimiz sezon kendi uğurladı ve şunları söyledi: İki tane basketbolcuyu almazlar, bence senin gitmen lazım dedi. Görüşmeye gelmedi. Beni yolladı. Kendim için yarıştım. Döndüğümde dostum yoktu. Çok kötü zamanlar geçirdim. Kendi hayatıma geri dönemedim. Basketbol kariyerimi bıraktım. Bu sezon burada Nilay Aydoğan mücadele etti. Bu sezon kendi acılarımla yüzleşmek benim için önemliydi. Nilay'a teşekkür ederim.

Yaptığı konuşmasında Vefat eden arkadaşına teşekkür eden Aysun Keskin, yürekleri sızlattı.

 Nilay Aydoğan Kimdir?

Nilay Aydoğan başarılı bir spor kariyerine sahiptiç Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde Çankaya Üniversitesi formasıyla sahada yer alıyordu. Kariyeri boyunca birçok takımda yer aldı ve bu takımlarda başarılara imza attı.

Basketbol hayatı boyunca İzmit Belediye, MBB GSK, Samsun Basketbol ihtisas ve Yalova VİP Gençlik gibi önemli takımlarda forma giymiştir. Hem yerel ligde hem de milli takımınında büyük başarılara imza atan Nilay Aydoğan, yüreklerimizde yer edinmeyi başarmıştı. 

30 yaşındaki başarılı sporcu, Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde Çankaya Üniversitesi formasıyla sahaya çıkıyordu.

Nilay Aydoğan Neden Öldü (2)

Kariyeri boyunca İzmit Belediye, MBB GSK, Samsun Basketbol İhtisas, Yalova VİP Gençlik gibi önemli takımlarda da yer aldı. Hem yerel ligde hem de milli takım düzeyinde gösterdiği performanslarla basketbolseverlerin sevgisini kazanan Aydoğan, adını Türk basketbol tarihine altın harflerle yazdırmayı başarmıştır.

Başarılı kariyeri ile sporseverlerin kalbine taht kuran Nilay Aydoğan'nın ani ve trajik ölümü herkesi derinden yaralaldı. Nilay Aydoğan'ın ölümünden sonra Türkiye Basketbol Federasyonu, yüreklere dokuna bir karar aldı. 2023 yılında Basktebol süper Ligi'nde kalan haftaları" Nilay  Aydoğan Sezonu" olarak adlandırdı. Bu anlamlı karar sporseverleri hüzüne boğdu.

Nilay Aydoğan neden öldü?

Başarılı spor kariyeriyle, sporseverlerin kalbini kazanmayı başaran Milli basketbolcu Nilay Aydoğan'ın ani ve trajik ölümü spor dünyasını deriden sarsmıştı.

Kahramanmaraş'a babannesini ziyarete giden milli sporcu yaşanan büyük depremde hayatını kaybetti.

Kahramanmaraş'ta meydana gelen yıkıcı depremde hayatını kaybeden Nilay Aydoğan spor dünyasını derinden etkiledi. Milli Sporcunun vefatının ardından,  Türkiye Basketbol Federasyonu Nilay Aydoğan'ın anısını yaşatmak için süper ligin kalan haftalarını " Nilay  Aydoğan Sezonu" olarak adlandırdı.

Nilay Aydoğan Neden Öldü (3)

Kaynak: Haber merkezi