Golf Dondurma markasının sahibine yönelik boykot suçlamaları ile ilgili şüpheler artmaya devam ediyor. Golf Dondurma kimin hangi ülkenin? İşte ayrıntılar...

Golf Dondurma kimin hangi ülkenin?

Golf markası, 2004 yılında Schöller firmasının yerini alarak dondurma üretimine başlamış ve 2016’da Natura Gıda tarafından satın alınmıştır. Şu anda Golf dondurma, Natura Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi bünyesinde faaliyet göstermektedir.

Golf Dondurma (3)

Natura Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin mevcut hissedar yapısında, Turkven Girişim Sermayesi Şirketi ile Ünlü & Co tarafından kurulan Ice Cream Investment BV yüzde 55 paya, MKS Marmara Entegre Kimya Sanayi A.Ş. yüzde 18,75 paya, Yıldız Holding A.Ş. yüzde 15,38 paya sahipken, kalan yüzde 10,88’lik kısım bireysel yatırımcılara aittir.

2003 yılında Bursa’da kurulan ve başlangıçta 10 milyon litre üretim kapasitesiyle faaliyete geçen Golf Dondurma, bugün itibarıyla Bursa ve Kahramanmaraş’taki fabrikalarında yıllık 200 milyon litre üretim kapasitesine ulaşarak Türkiye’nin önde gelen yerli dondurma üreticilerinden biri olmuştur.

Golf Dondurma (1)

MSB duyurdu: 1 Asker şehit oldu! MSB duyurdu: 1 Asker şehit oldu!

Her yaştan tüketiciye hitap eden ve onların beğenisini kazanmayı amaçlayan Golf Dondurma, 20 yıl içinde birçok yeniliği tüketiciyle buluşturmuştur. İnovasyonu ön planda tutan bu marka, farklı meyve çeşitlerinden elde edilen lezzetli sorbeler, zengin süt içeren Maraşım ve enfes Belçika çikolatası kullanılarak hazırlanan dondurmalarıyla tüketicilerin büyük beğenisini kazanmıştır.

2015 yılında marka kimliğini yenileyerek logo, ürün yelpazesi ve ambalaj tasarımlarında değişikliğe giden Golf, Kahramanmaraş fabrikasında ürettiği ve Maraşım adını verdiği ürün serisiyle Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü’nden "Üstün Lezzet Ödülü"nü almıştır. Golf, Maraşım serisiyle Kahramanmaraş’ın dondurma alanındaki ününü sadece Türkiye’de değil, tüm dünya genelinde duyurmayı sürdürmektedir.

Golf dondurma hangi marketlerde var?

Golf Dondurma, Türkiye’de sevilen dondurma markalarından bir tanesidir ve birçok markette mevcuttur. Golf Dondurma’nın ürünlerine ulaşabileceğiniz yerler şunlardır:

  • Şok Market
  • Bizim Toptan Market
  • Migros Sanal Market

Ek olarak, Golf Dondurma’nın resmi internet sitesinde daha detaylı bilgi ve ürün yelpazesine göz atabilirsiniz. Eğer internet üzerinden fiyat karşılaştırması yapmak istiyorsanız, Cimri.com gibi fiyat karşılaştırma platformlarından faydalanabilirsiniz.

Golf Dondurma (2)

Golf dondurma helal mi?

Türkiye’de piyasaya sürülen Golf Dondurma markalı tüm ürünler, helal sertifikası almıştır. Bursa ve Kahramanmaraş’taki üretim tesislerinde yapılan ve Golf Dondurma etiketi taşıyan her ürün, helal standartlarına uygun olarak üretilmektedir.

Kaynak: Haber Merkezi