70'lerin çocuk yıldızı olan Ayşe Mat vatandaşlarımız tarafından çok aratılan isimlerden biri haline geldi. Peki Ayşe Mat kimdir? Ayşe Mat ne zaman ve nerede öldü? İşte ayrıntılar...

Ayşe Mat ne zaman ve nerede öldü?

Prof. Dr. Gazi Yaşargil'in 1988 yılında İsviçre'de gerçekleştirdiği beyin ameliyatıyla sağlığına kavuşan Ayşe Mat, uzun yıllar süren yaşam mücadelesini 19 Temmuz 2011 tarihinde hayatını kaybetti. Beyin kanseri tedavisi gördüğü Milano’da öldü. Ayşe Mat öldüğünde 39 yaşındaydı.

Ayşe Mat kimdir Ayşe Mat ne zaman ve nerede öldü (2)

Ayşe Mat kimdir?

Ayşe Mat, 1970’lerde birçok reklam filminde sergilediği başarılı oyunculuklarla tanınmıştı. Geçtiğimiz yıllarda Milano’da beyin kanseri tedavisi görmekte olan sanatçı, hayatını kaybetti. Ayşe Mat’ın naaşı, geçen gün İstanbul’a getirildi ve burada son yolculuğuna uğurlandı. Sanatçının ömrü, 01 Ocak 1972 tarihinde İstanbul’da başlamış ve 19 Temmuz 2011 tarihinde yine İstanbul’da sona erdi. Ayşe Mat’ın vefatı, yakınlarını ve hayranlarını büyük bir hüzne boğdu. Ancak onun anıları, sinema ve reklam dünyasında yaşamaya devam edecek.

Fenerbahçe U19 takımı forvet oyuncusu Çağrı Fedai kimdir? Boyu kaç ve bu sezon kaç gol attı? Fenerbahçe U19 takımı forvet oyuncusu Çağrı Fedai kimdir? Boyu kaç ve bu sezon kaç gol attı?

Ayşe Mat'ın oynadığı filmler

  • Kördüğüm

Ayşe Mat kimdir Ayşe Mat ne zaman ve nerede öldü (1)

Kaynak: Haber- Hatice Zeybek