Son günlerde ülke gündemini en çok domine eden konulardan birisi DEMParti olarak karşımıza çıkıyor. Adalet bakanı Yılmaz Tunç bugün yaptığı açıklamada Dem Partisine adeta ultimatom verdi.

Bakan Tunç yaptığı açıklamalarda Türkiye'de terör bağlantısı olduğu gerekçesiyle zamanında bazı partilerin kapatıldığını dile getirirken yine Dem Parti'nin terör bağlantısı ispatlanırsa kapatılabileceğini açıkladı.

Adalet bakanı Yılmaz Tunç açıklamalarının devamında Türkiye Cumhuriyeti'ndeki partilerin teröre karşı duruşunun net olması gerektiğini dile getirirken bu tavrı sergilemeyen partilerin kapatılması gerekeceğini vurguladı.

Antalya'da akşam saatlerinde deprem! Antalya'da akşam saatlerinde deprem!

Diyarbakır Sur'da gerçekleşen olaylarda devlet büyüklerine karşı yapılmaması gereken hareketlerin ve söylenilmemesi gereken sözlerin söylenildiğini dile getiren Tunç bu olaylar ile ilgili yasal işlem başlatılabileceğini bildirdi.

Bakan Tunç yaptığı açıklamada Ayrıca belediyelerin terör ile mücadele etmesi gerektiğini vurgularken bu tutumda olmayan belediyelere Kayyum atanabileceğini de doğruladı.

Kaynak: Haber Merkezi