2024 yerel seçimlerine tam 7 gün kala seçim çalışmaları çok hızlı bi şekilde ilerlerken anket sonuçlarıda son sürat yayınlanmaya ve dikkat çekmeye devam ediyor.

Rıdvan Kocatürk Karacaali Tabiat Park Projesini Tanıttı! Rıdvan Kocatürk Karacaali Tabiat Park Projesini Tanıttı!

Son olarak Ser Araştırma tüm ülke genelinde yaptığı anketlerden elde ettiği sonuçları kullanıcılar ile sosyal medya hesaplarından paylaştı. İşte hangi parti hangi şehirde 1. olacak sorusunun cevabı sizlerle...

Hangi Parti Hangi İli Kazanacak?

Seçime sayılı günler kala tüm ülkede seçim heyecanı arşa tırmanmış durumda bu nedenle anket sonuçlarıda çok fazla merak ediliyor. Özellikle 3 büyük şehirde kıyasıya giden yarışta kimin ne yapacağı büyük merak konusu. 

Ser Araştırma uzun süredir yaptığı araştırmalar sonucundaki oluşan tabloyu kendi Twitter ya da yeni ismiyle X hesabından paylaştı. İşte araştırma sonuçları şu şekilde

Sonuçlara baktığımızda seçimin kazananlarını ve kaybedenlerini net bir şekilde görmekteyiz. Özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ankara ve İstanbul'a ne kadar önem verildiği biliniyordu. Ama iki şehirde de yine hüsran Ak Partiyi bekliyor gibi.

Öte yandan CHP ise önemli büyükşehirlerde yönetimi alacak gibi görünüyor ve seçimden net bir başarı ile çıkacaklar gibi bir durum söz konusu.

MHP sadece 5 şehirde birincilik elde ediyor gibi görünüyor, İyi Partide ise bu sayı sadece 1 olarak karşımıza çıkıyor.

Seçimin en net kazananı ve bir dahaki seçimde en büyük sıçramayı yapması beklenen parti ise Yeniden Refah Partisi olarak görünüyor. YRP Şanlıurfa ve Yozgat'ta il yönetimlerini kazanıyor gibi bir durum söz konusu.

Herhangi bir il yönetimi alamasada Zafer Partisi'de Türk Milliyetçilerinin oylarının bir dahaki seçimlerde en büyük talibi olacak diyebiliriz.

Kaynak: Haber Merkezi