X platformunda yayılan video ile gündem olan Kübra Acar'ın kim olduğu merak konusu oldu. Mega Mag sayfasının paylaştığı ''Hz. Meryem olduğunu iddia ederek kendisine şeyhlik iddiasında bulunduğu'' şeklinde bir video paylaşıldı. Ardından sosyal medyada gündem olan Kübra Acar'da açıklama gecikmedi. Kendisinin aylar önce Umre ziyaretine gittiği öğrenildi. Şu ifadeleri kullandı. 

''Kamuoyu Açıklaması;
Geçtiğimiz aylarda bir tur firması ile Umre ziyaretine katıldım. Tur kafilesi ile çekilen görüntüler tanımadığım kişiler
tarafından videonun üzerine "Ben Hz.Meryem " yazılarak paylaşılmaya başlanmıştır.
Yazılan yazı, haberler gerçeği yansıtmamakla birlikte hiç bir araştırma yapmadan haberi yayan basın organlarına, hakaretlere karşı yasal sürecin avukatlarım Av.Selin Betül Ayyıldız ve Av.Mehmet İlkay Özde tarafından başlatıldığını kamuoyuna bildiririm.'' dedi.

Sosyal medyada birçok sayfa tarafından paylaşılan videoda Kübra Acar olumsuz eleştiri yağmuruna tutuldu. Video din ve toplumsal açıdan birtakım tartışmalara yol açtı.

Kübra Acar videoyu gördüğü andan itibaren sosyal medyada şunları söyledi;

'Yazılan yazı, haberler gerçeği yansıtmamakla birlikte hiç bir araştırma yapmadan haberi yayan basın organlarına, hakaretlere karşı yasal sürecin avukatlarım  Av. Selin Betül Ayyıldız  Av. Mehmet İlkay Özde tarafından başlatıldığını kamuoyuna bildiririm.''

''Geçtiğimiz aylarda bir tur firması ile Umre ziyaretine katıldım. Tur kafilesi ile çekilen görüntüler tanımadığım kişiler tarafından videonun üzerine “ Ben Hz.Meryem “ yazılarak paylaşılmaya başlanmıştır.'' ifadelerini kullandı.

Avukatı Selin Betül Ayyıldız ve Mehmet İlkay Özde ile birlikte yasal sürecin başlayacağını duyurdu. Sosyal medyada da şu şekilde ifade etti;

''Müvekkilimiz Kübra Acar tarafından geçtiğimiz aylarda bir tur şirketi ile Umre ziyaretinde bulunulmuş olup, Umre kafilesi ile çekilen görüntüler kimliği belirsiz kişilerce üzerine " Ben Hz.Meryem" yazılarak sosyal medyada paylaşılmıştır.Paylaşılan haberler gerçeği yansıtmamakla birlikte, yalan haberi yayan tüm hesaplarla ilgili adli işlem başlatılmıştır. Kamuoyuna saygılarımızla bildiririz.'' ifadelerini kullandı.

Kübra Acar bu konu ile ilgili gerekli açıklamaları yaparak yasal sürecin başlamasını istedi. Hz. Meryem ve şeyhlik iddialarını yalandı. 

Cenk Ürek ile coşan Aziz Yıldırım'ı hiç böyle görmemiştiniz! Cenk Ürek ile coşan Aziz Yıldırım'ı hiç böyle görmemiştiniz!
Kaynak: Haber Merkezi