MHP Alaplı İlçe Başkanı Serhat Sözer'in ölüm haberi sevenleri tarafından büyük üzüntüyle karşılandı. Peki, MHP İlçe Başkanı Serhat Sözer kimdir? Serhat Sözer neden intihar etti? İşte ayrıntılar...

MHP İlçe Başkanı Serhat Sözer kimdir?

Serhat Sözer, 43 yaşında, MHP Alaplı eski İlçe Başkanı olarak bilinir. Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde kendisine ait fındık bahçesinde kendisini ağaca asan Sözer, doğum gününde toprağa verildi. Ailesi bir süre haber alamadığı için endişelenmişti ve ARGE İl Başkan Yardımcısı olarak da tanınmaktaydı.

Serhat Sözer (1)

Serhat Sözer’in cenazesi, Alaplı Merkez Cami’nde kılınan cenaze namazının ardından Tepeköy aile kabristanlığında gözyaşları içinde toprağa verildi. Milletvekilleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş da cenazeye katıldı. Bugün doğum günü olduğu öğrenilen Serhat Sözer’in cenazesinde ailesi güçlükle ayakta durdu.

Serhat Sözer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik  ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlamıştı. Ancak sonrasında fındık bahçesinde asılı halde bulunduğu haberiyle gündeme gelmişti

Manisa'da Hayvan Borsası Kurban Bayramına Hazır! Manisa'da Hayvan Borsası Kurban Bayramına Hazır!

Serhat Sözer neden intihar etti?

Zonguldak’ta Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak AR-GE İl Başkan Yardımcısı ve MHP Alaplı eski İlçe Başkanı Serhat Sözer, kendi fındık bahçesinde yaşamına son verdi. Olayın nedenleri arasında ekonomik sıkıntılar ve seçim döneminde yaşadığı stresin etkili olduğu düşünülüyor. 43 yaşındaki Serhat Sözer, Alaplı Eski Belediye Başkanı Mehmet Sözer’in torunu olarak biliniyordu.

Evli ve 2 çocuk babası olan Sözer, yakın çevresinde sevilen bir isim olarak tanınıyordu. 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde MHP’nin Alaplı Belediye Meclis üyesi adayı olan Sözer, seçilemedi.

Seçim sürecinde yaşadığı stres ve beklentilerin karşılanamamasıyla birlikte ekonomik sıkıntılarının artması, Sözer’in intihar kararı almasında etkili olduğu düşünülüyor. Sözer’in yakınları ve siyasi çevresi, kendisini tanıyan herkes için büyük bir şok yaşadı. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, Sözer’in vefatı geniş bir kesimde üzüntüyle karşılandı. 

Kaynak: Haber Merkezi