Sosyal medyadaki fenomenliğinin ardından arama motorlarının da popüler ismi olan Dilan Polat'ın hayat hikayesi oldukça merak ediliyor. İşte Dilan Polat'la alakalı merak edilenler...

Dilan Polat Kimdir? Dilan Polat’ın Hayatı

Dİlan Polat'ın hayat hikayesi ne Anne ve Babası nasıl öldü Kardeşleri kim

Annesinin ölümü, evliliği ve iş başarısı… Dilan Polat denildiğinde akıllara ilk gelen bu üçü oluyor. Peki Dilan Polat kimdir ve hayat hikayesi neden bu kadar merak edilmektedir, gelin anlatalım…

Sosyal medyadaki şaşalı hayat paylaşımlarının ardından gündeme bomba gibi düşen Dilan Polat, tutuklanmasının ardından kendisini daha da çok merak ettirdi.

21 Temmuz 1990 yılında İstanbul’da doğan ve aslen Adanalı olan Dilan Polat, üç çocuklu bir ailenin ortanca çocuğu olarak hayata gözlerini açmıştır. 12 yaşındayken annesini kaybeden Polat, evliliğine kadar olan süre boyunca teyzesinde yaşamıştır.

Küçüklüğünde beyin tümörü ile mücadele eden babasını ise geçtiğimiz yıllarda kaybetmiştir. Yine bu yıllarda Dilan Polat’ın arasının bozulduğu bir arkadaşı sebebiyle hayatı hakkında ortaya çıkan gerçekler sosyal medya magazininin gündemine yerleşmiştir.

Babasının beyin tümörü ile mücadele ettiği dönemde ataklar geçirdiğini belirten Polat, bu ataklardan birinde babasının, annesini kendisinin gözleri önünde tabancayla öldürdüğünü belirtmiştir.

Bu olayın ardından ciddi bir travma yaşayan Polat, babasının kaybının ardından şöyle bir açıklama yapmıştır:

  • ‘’Babamı affettim. İsteyerek yapmadığını biliyorum. O çok iyi bir insandı.’’

Bir iş adamı olan Engin Polat ile evli olan Dilan Polat’ın Nilda ve Milan Efe adında iki çocuğu vardır.

Dilan Polat’ın Mesleği Nedir?

dilan-polat-babasi-kim

Dilan Polat, iş hayatına doğum fotoğrafçılığı yaparak başlamıştır. Bu sayede birçok ünlü isim ile çalışma fırsatı yakalamıştır. Daha sonra ablası Sıla Doğu ile birlikte ilk güzellik merkezini açmıştır.

Ufak ufak başladıkları bu işte gittikçe büyüyen kardeşler, dünya çapındaki güzellik uzmanı merkezleri ile sosyal medyada da fenomen haline gelmeye başlamışlardır. .

Dilan Polat, sosyal medya hesaplarını aktif kullanan ve lüks yaşantısıyla dikkat çeken bir iş insanıdır. Zaman zaman tepkilerin odağına gelen Dilan Polat, hayran kitlesini de artırmıştır. Dilan Polat'ın hayatı bu şekilde özetlenebilir...

Dilan Polat’ın Babası Rıfat Doğu Kimdir?

Dilan Polat’ın babası Rıfat Doğu, başarılı bir iş adamı olarak tanınmaktadır. Rıfat Doğu, aslen Adanalıdır. Rıfat Doğu, beyninde tümör olduğu için tedavi görmekteydi.

Dilan Polat, geçtiğimiz yıllarda yaptığı bir açıklamada, babasının bir kriz anında annesini silahla vurduğunu ve öldürdüğünü söylemişti.

Dilan Polat, babasını çok sevdiğini ve annesinin ölümünü yıllar sonra öğrendiğini belirtmişti. Rıfat Doğu, beyin tümörü nedeniyle hayatını kaybetmiştir. 

Dilan Polat, sosyal medyadaki paylaşımlarında küçükken varlıklı bir ailede büyüdüğü ve babasının o dönemlerde tanınan bir iş adamı olduğunu yansıtmaktadır. Ticaret ile zengin olduğu varsayılmaktadır.

Dilan Polat’ın Acı Gerçeği: Annesini Babası Öldürmüş

Sosyal medya fenomeni ve iş insanı Dilan Polat, geçtiğimiz aylarda yaptığı bir açıklamada, annesinin 17 yıl önce babası tarafından öldürüldüğünü söyledi. Dilan Polat, babasının beyninde tümör olduğunu ve bir atak geçirdiği sırada annesini silahla vurduğunu anlattı.

Dilan Polat, annesinin trafik kazasında öldüğünü sanırken, yıllar sonra gerçeği öğrendiğini belirtti. Dilan Polat, annesinin ölümünden sonra şantaj ve tehditlere maruz kaldığını da ifade etti.

Dilan Polat, annesinin ölümünden sonra çok zor günler yaşadı. Babası tarafından akıl hastanesine yatırıldı, şantaj ve tehditlere maruz kaldı, çatıdan atlayarak intihar etmeyi düşündü.

Ayrıca, annesinin ölümünden sonra erkek kardeşini bir ay emzirdi. Babasını çok sevmesine rağmen, annesini öldürdüğünü öğrenince büyük bir şok yaşadı.

Bu acı olayları gözyaşları içinde anlatan Dilan Polat, iş hayatında başarılı olmaya çalıştı ve kendi güzellik merkezini kurdu. Sosyal medyada da fenomen olan Dilan Polat, lüks yaşantısıyla da dikkat çekti. Dilan Polat'ın annesi neden öldü şeklinde araştırma yapan okuyucularımıza konuyu bu şekilde özetliyoruz.

Dilan Polat katıldığı bir programda hayatı ile ilgili açıklamalarda bulunmuştur. Videoyu aşağıya bıraktık:

Dilan Polat’ın Kardeşleri Kim?

Dilan Polat’ın Sıla Doğu ve Can Doğu adında iki kardeşi bulunmaktadır. Polat’ın her iki kardeşine de çok düşkün olduğu bilinmektedir.

Sıla Doğu, 1994 yılında İstanbul’da doğmuştur. Sosyal medya hesaplarını aktif kullanan ve lüks yaşantısıyla dikkat çeken bir isimdir.

Sıla Doğu, eşiyle birlikte Dubai’de yaşamaktadır. Sıla Doğu, kardeşi Dilan Polat ile çok iyi anlaştığını ve onun kendisi için bir rol model olduğunu söylemiştir.

Can Doğu, 1998 yılında İstanbul’da doğmuştur. Üniversite eğitimini Amerika’da sürdüren Can Doğu, aynı zamanda bir DJ’dir. Can Doğu, sosyal medya hesaplarını aktif kullanan ve müzik tutkusuyla dikkat çeken bir isimdir. Can Doğu, ablası Dilan Polat ile çok iyi anlaştığını ve onun kendisi için bir destek olduğunu söylemiştir. 

Polat, Instagram hesabından yayınladığı videoda şunları söylemiştir:

Dİlan Polat'ın hayat hikayesi ne

"Kız kardeşim konuşmasa konuşmayacaktım. 5 gündür ne yaşadığımı ben biliyorum. Sanki dirseklerim kırılmış, tutmuyor. Çocuğumu kucağıma alamıyorum. Hamileydim yaşadım, doğurdum sütüm kesildi. Söylenecek bir şey değildi. Herkesin başına gelebilir hayatta.

Hepiniz yaşayabilirsiniz. 5 gündür hem şantaj hem tehdit mesajları alıyorum. Neyle tehdit ediliyorum? Keşke canımla tehdit edilseydim. Beni anlayan da vardır biliyorum.

Babam hastaydı, beyninde tümör vardı, bilerek yapmadı bunu. Evet babam annemi öldürdü ama şantaj yapıp ‘Senin annen şöyle böyle… Bunu haberlere vereceğim, magazinlere satacağım diyerek kimsenin canını yakamazsınız, şantaj yapamazsınız.

Allah’a havale ediyorum, inanıyorum bulunacağına, bulunacak. Bu sefer çok inanıyorum bulunacağına. Kimsenin kemiklerini sızdırmasına gerek yok. Konuşmayacaktım, söylemeyecektim. İçimde yaşayacaktım.

Annemle gurur duyuyorum. Annem de babam da çok iyi insanlardı. Kimseyi annesi-babasıyla tehdit edip şantaj yapamazsınız. Bir şey istemiyorum sadece Rabbim yaşatılanı yaşatsın onu istiyorum. Bu iftiraları atamazsınız, bunu yapamazsınız.

Bunları bana yaşattın ama ben çok güçlü bir insanım. Evet acı çekiyorum ama yıkılmayacağım ve adalete teslim edeceğim. Çünkü şantaj yapamazsın, ölmüş bir insana bunu yapamazsın. İnsan kendisini öldürse ne olacak? Kendimi öldürebilirdim. Allah çok büyük.

İnsanların aklını kaçırtamazsınız. Gerek yoktu bunların bilinmesine. Hiçbir şey olmazsa Allah soracak. Benim kızım anneannem neden öldü diyor? Kaza ile öldü diyorum. Neden benim hayatımın en büyük sınavıyla bana şantaj yaptınız?

Paylaşmak zorunda kaldım. Nerelere ne konacak korkusuyla günlerdir 2 saat, 1 saat uyuyorum, çocuğumu kucağıma alamıyorum, telefonun başında nöbet tutuyorum. Bitti, hepsi bitti. Allah bunun hesabını soracak vicdansız."

Dilan Polat'ın Hayatı Film Oluyor!

dilan-polat-hayat-hikayesi

Filistin bayrağının renklerini  barındıran ve Filistin direnişinin sembolü olan meyve hangisidir ? Filistin bayrağının renklerini barındıran ve Filistin direnişinin sembolü olan meyve hangisidir ?

Instagram'da 7 milyona yakın takipçisi bulunan Dilan Polat'ın hayatı film oluyor! Sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulunan Dilan Polat, hayatının filmini çekeceğini söyledi.

Senaryo aşamasının tamamlandığını duyuran Polat, "Teaser'ı çekilecek. Benim hayatım film" notuyla sevenlerine müjdeyi verdi!

Dilan Polat'ın Hastalığı Nedir?

Dilan Polat, yaptığı bir paylaşımda kelebek hastalığı (lupus) ile mücadele ettiğini belirtmişti. Bu noktada kişiler kelebek hastalığını araştırmaya başladı.

Kelebek hastalığı, sistemik lupus eritematozus (SLE) olarak ifade edilebilir. Kısa adıyla Lupus olarak biliniyor. Bağışıklık sisteminde meydana gelen bozukluklardan dolayı otoimmün hastalıklar arasında gösteriliyor. Yani Lupus, bağışıklık sisteminin bozulmasına bağlı olarak bir dizi başka hastalıkların ortaya çıkmasıyla alakalı bir durumdur.

Dilan Polat'ın Babası Yaşıyor Mu?

Dilan Polat'ın Babası Kim?

Dilan Polat'ın babası kim diye araştırma yapan kullanıcılarımıza gereken yanıtı vermiştik. Ancak Polat'ın babasıyla ilgili maalesef yeteri kadar bilgi bulunmuyor. Sadece Dilan Polat'ın babasının beyin tümörü nedeniyle kriz geçirdiği esnada annesini öldürdüğü bilinmektedir. Ek olarak Polat'ın anne ve babasını küçük yaşlarda kaybettiği bilinmektedir.

Dilan Polat'ın babası yaşıyor mu, merak ediyorsanız yaşamadığını söyleyelim. Ancak babasının kim olduğu, ne iş yaptığı ve nereli olduğu tam olarak bilinmiyor. 

Kaynak: Hatice Zeybek