Son günlerde sosyal medya platformları ve Yunanistan'da öldürülen kişiler Halil Ay cinayeti gibi ismi sık sık duyulan kişilerde birisi de Barış Boyun. Kendisi hakkında çeşitli iddialar ve söylemler ortaya atılıyor. İnternette Barış Boyun hakkında pek çok soru soruluyor. İşte Barış Boyun kimdir nerelidir? Barış Boyun Sedat Peker ilişkisi? Barış Boyun kimin adamı? Barış Boyun Sarallar ilişkisi nedir? Barış boyun yakalandı mı? Barış boyun hapiste mi? Barış Boyun Daltonlar kavramı hakkında tüm merak ettikleriniz haberimiz içerisinde yer almaktadır. Gibi soruların cevapları haberimiz içerisinde yer almaktadır.

Barış Boyun kimdir nerelidir? Barış Boyun Sedat Peker ilişkisi? Barış Boyun kimin adamı? Barış Boyun Sarallar ilişkisi nedir? Barış Boyun Daltonlar

Barış Boyun, Gürcistan’da yaşayan ve hakkında çok az şey bilinen bir çete lideridir. Şişli’de trafikte silahlı saldırıya uğrayarak ölen Sırp çete lideri Jovan Vukotiç’in katillerini tutan suç örgütü başkanı Barış Boyun, Kubilay Berk Küçükaslan cinayetiyle de bağlantılı çıktı.

22 Ekim 2021’de Beyoğlu’nda Kubilay Berk Küçükaslan’ın öldürülmesi ve Savaş Ş. ile 4 kişinin yaralanması olayının emrini, İtalya’da yakalanıp Türkiye’ye iade edilmesi talep edilen Boyun’un verdiği iddia edildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianamede, saldırının nasıl gerçekleştiği de anlatıldı.

Barış Boyun’un adı yeni bir operasyonla gündeme gelmeye devam ediyor.

Kırmızı bültenle aranan ve İtalya’da yakalanan Barış Boyun’un İstanbul’daki suç örgütünü yönettiği ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından ortaya çıkarılan çete ile ilgili yurt dışında çarpıcı bir olay yaşandı. Habertürk’ten Mustafa Şekeroğlu’nun haberine göre, Barış Boyun’un sağ kolu olarak bilinen Emircan Yılmaz ve yanındaki iki kişi Gürcistan’ın Abhazya bölgesinde silahlı saldırı sonucu öldürüldü.

Operasyonun adı Redkit! Daltonlar çetesinin lideri kim? Daltonlar çetesi nereli?

Olay 23 Mayıs’ta Abhazya’da meydana geldi. Barış Boyun’un güvendiği isimlerden biri olan Emirhan Yılmaz ve beraberindeki Ahmet Aydın ile Beratcan Gökdemir kimliği belirsiz bir kişinin silahlı saldırısına maruz kaldı. Saldırıda Emirhan Yılmaz hayatını kaybederken, Gökdemir ve Aydın yaralı olarak kurtuldu.

Barış boyun yakalandı mı? Barış boyun hapiste mi?

Barış Boyun adlı suç örgütünün İstanbul’da pek çok cinayet ve silahlı çatışmaya karıştığı belirlendi. Polis ekiplerinin düzenlediği operasyonda 139 örgüt üyesi yakalandı. Örgütün yaptığı saldırıların görüntüleri de ortaya çıktı.

Kan tahlilinde nikotin ne diye çıkar? Kan tahlilinde sigara çıkmaması için ne yapılmalı? Kan tahlilinde nikotin ne diye çıkar? Kan tahlilinde sigara çıkmaması için ne yapılmalı?

Barış Boyun liderliğindeki silahlı suç örgütüne yönelik soruşturma devam ediyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada, suç örgütlerinin eylemlerinin ortaya çıkarılması için kapsamlı bir çalışma başlatıldı. Suçlardan dolayı kırmızı bültenle aranan ve Roma’da tutuklu olan Barış Boyun’un silahlı grubundan çok sayıda kişi geçen Cuma günü yapılan operasyonla gözaltına alındı.

Emniyette ifade veren çete üyeleri önceki gün akşam sorgularını tamamladı. Dün sabah emniyetten çıkartılan şüpheliler, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra İstanbul Adliyesi’ne götürüldü.

Barış Boyun suç örgütünün birçok silahlı çatışma ve cinayete karıştığı belirlendi. Suç örgütünün yaptığı silahlı saldırılara ait görüntüler de emniyetteki soruşturmada ele geçirildi. Suç örgütünün 8 cinayet dosyasının bulunduğu öğrenildi.

İlgili Haber: Barış Boyun liderliğindeki çeteden ele geçirilen silahlar emniyette sergilendi

Örgütün, 2022 yılında Yüksel Ustahüseyin, Jovan Vukotic, Yasin Keskin, Halil Güzel ve Murat Fırat Canlı isimli kişileri farklı tarihlerde ve yerlerde öldürdüğü belirlendi. Ayrıca 2022 yılının sonunda Kağıthane’de yaşanan silahlı çatışmada Kuran kursu hocası Ramazan Arslan’ın hayatını kaybettiği, 2023 yılının başında ise Haliç Köprüsü’nde Cumali Aslan ve Sarıyer Zekeriyaköy’de Ferhat Yeşilkaya’nın öldürüldüğü ortaya çıktı.

Kaynak: Haber Merkezi