Sosyal medyada yaptığı stand-up gösterisiyle "Anlatan adam" olarak tanınan, ün kazanmış olan kişi hakkında akıllarda meraklı sorular kaldı. Bu meraklı soruların başında ise, Anlatan adam kim? İbrahim Türker kimdir? Ne iş yapıyor? Doğum tarihi ne? Evli mi? Sosyal medya kullanıcı adı ne? İbrahim Türker komedyenliğe kimin sayesinde başladı? İşte bu ve bun abenzer tüm merak edilen soruları sizler için araştırdık ve derledik haberimizin içeriğinde mevcuttur.

Anlatan Adam Kim İbrahim Türker Kimdir Ne Iş Yapıyor Doğum Tarihi Ne

Aydın Battal kim? Nereli? Kendisine oy vermeyen baldızı ve bacanağına şiir yazan adam kim? Aydın Battal kim? Nereli? Kendisine oy vermeyen baldızı ve bacanağına şiir yazan adam kim?

Anlatan adam kim? İbrahim Türker kimdir?

Zihni ve Mukaddes Türker'in oğlu olarak 1980 yılında İzmir'de dünyaya gelen İbrahim Türker, evli ve komedyen'dir. İki çocuk babası olan Türker'in eşinin ismi, Nurgül Türker'dir.

Nurgül Türker ile yollarını birleştiren İbrahim Türker'in iki erkek çocuğu vardır. Türker, Kimya Mühendisliği okudu ve 1990'lı yılın ortalarında Kimya ile alakalı olarak bir şirket kurdu. 

İş insanı Türker, çok para kazanmaya ancak mutlu olmamaya başladı. Farklı arayışlar peşinde olan ve sınırların içinde almak istemeyen Türker, bir gün Çeşme'deki evinde oturduğu sırada hayatının dönüm noktası olacak olan Beyazıt Öztürk ile tanıştı. Daha sonra  İstanbul'a taşındı.

Türker aynı zamanda, 7 sene boyunca Beyaz Show'da kref dedektiflik yaptı. Çok uzun süre tek başına sahneye çıkmayan Türker, BKM ile ilk defa sahneye tek başına çıktı.

İşini severek yapan Türker, aynı zamanda köşe yazarı, komedyen ve TV yapımcısı'dır. Adının da hakkını veren Türker, konuşmayı oldukça çok sevmektedir. ve Konuşmayı sevdiğini şu sözleri ile belli etmiştir; "Tansiyonum düşene kadar konuşurum". 

Ayrıca, Türker TRT'nin neredeyse her kanalında ekranlarında sahne aldı. 

Bunun yanı sıra İbrahim Türker, 5 senelik arkadaşı tarafından dolandırıldı ve o dönemde zorluklar yaşadı. 

İbrahim Türker komedyenliğe kimin sayesinde başladı?

Şirket sahibi iş insanı olarak tanınan ve hayatını bu şekil devam ettiren Türker, Beyazıt Öztürk'ün "Sen bu dünyanın adamı değilsin, şov dünyasının adamısın. Bırak bu işleri. Haydi, İstanbul'a gel' demesiyle değişti.

Türker, Beyazıt Öztürk sayesinde Yılmaz erdoğan, Cem yılmaz ve Fatih Terim.gibi ünlülerlede tanışma fırsatı buldu.

"Anlatan adam" tek İbrahim Türker çok olduğu için bu ismi kullanmaya başladım. 

Sosyal medya kullanıcı adı ne?

Ülkemizde çok sevilen, takipçi kitlesi geniş ve yüksek olan İbrahim Türker'in hakkında bir diğer merak uyandıran soru ise sosyal medya hesabı oldu. İbrahim Türker'in sosyal medya hesabı şudur: 

Muhabir: Hatice Zeybek