Olay, geçtiğimiz hafta Alaşehir'de meydana geldi. 15 yaşındaki Burak Çetin, okuldan eve dönerken Ahmet Altan Lisesi önünde bir grup köpek tarafından saldırıya uğradı. Saldırıda Çetin, kol ve bacaklarından yaralandı. Çığlıklarını duyan vatandaşlar, köpekleri uzaklaştırarak Çetin'e yardım etti.

Köpeklerin ısırmasıyla kol ve bacaklarından yaralanan 15 yaşındaki Burak Çetin'e Alaşehir Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Aile Belediyeye tepki gösterdi

Haberi okul müdüründen alan Çetin ailesi, soluğu hastanede aldı. Oğullarının köpek saldırısına uğramasına öfkelenen aile, Alaşehir Belediyesi'ne tepki gösterdi. Daha önce sokak köpekleriyle ilgil olarak belediyeye şikayette bulunduğunu fakat yetkililerin dikkate almadınığını belirten Baba Mehmet Çetin, " Daha önce okul etrafında dolanan sokak köpeklerinin tehlike saçtığını Alaşehir Belediyesine bildirdim. Fakat, ciddiye almadılar. Gelinen noktada korkutuğum başımıza geldi. Oğlum okul çıkışı sokak köpeklerinin saldırısna uğradı. Belediye başıboş köpek sorununa bir çözüm getirmelidir. Saldırıya uğrayan benim çocuğum değil, başkasının çocuğu da olabilirdi." dedi. Çetin, oğlunun saldırıya uğradıktan sonra polis karakoluna gidip belediyeye şikayette bulunduğunu ancak her iki kurumdan da çözüm alamadığını söyledi.

Baba Mehmet Çetin

 "Benim Paraya İhtiyacım Yok, Çözüm İstiyorum"

Mar Mari Emmanuel kimdir? Mar Mari Emmanuel kim tarafından ve neden saldırıya uğradı? Mar Mari Emmanuel kimdir? Mar Mari Emmanuel kim tarafından ve neden saldırıya uğradı?

Polis karakolunun bir şey yapamayacaklarını, belediyeye gitmesi gerektiğini söylediğini belirten Çetin, Alaşehir Belediyesi'ne gittiğinde de "Köpeğin fotoğrafı varsa köpeği aldırabileceklerini" cevabını aldığını ifade etti.

"Benim çocuğuma köpek saldırırken nasıl fotoğrafını çeksin?" diye soran Çetin, belediyeden çözüm alamayınca avukatına başvurduğunu söyledi. Avukatının kamu kuruluşlarının dava edilemeyeceğini ancak maddi manevi tazminat davası açabileceklerini söylediğini aktaran Çetin, "Benim paraya ihtiyacım yok. O yüzden tazminat davası açmayacağım. Sadece bu soruna bir çözüm getirmek istiyorum" dedi.

Köpek Saldırısı Sonrası Psikolojik Sorunlar Yaşıyor

Çetin, oğlunun hayvanları çok sevdiğini ve onlarla büyüdüğünü söyledi. Hayvanları çok seven Burak Çetin'in, köpek saldırısından sonra artık hayvanlardan uzak durduğunu belirten Çetin, oğlunun saldırıdan sonra psikolojik olarak çok etkilendiğini ifade etti.

Alaşehir'de başıboş köpek sorununun çözümü için yetkililerin adım atması bekleniyor.

Muhabir: Hatice Zeybek