3.Lig 3.Grupta mücadele veren Akhisarspor ligin bitimine bir hafta kalan evinde Erbaaspor’a yenilerek ligde düştü. Uzun yıllar Süper Lig’de mücadele veren, Türkiye Süper Kupası, Ziraat Türkiye Kupası gibi bir çok kupayı müzesinde bulunduran Akhisarspor artık profesyonel liglere veda etti.

Profesyonel Liglere Veda Etti (1)-1

Zarar gören tarım ürünleri için tespit çalışmaları yapılıyor Zarar gören tarım ürünleri için tespit çalışmaları yapılıyor

Ligin 29. Haftasında bugün saat 15.00’de Spor Toto Akhisar Belediye Stadyumunda  Ligin ikinci sırasında bulunan Erbaaspor’u konuk etti. Karşılaşmanın ilk golünü 22.dakikada Erbaaspor’dan Atalay Yıldırım kaydetti.

Profesyonel Liglere Veda Etti (2)Akhisarspor 26. dakikada Bertuğ Uz’un ayağından kazandığı gol ile buna cevap verdi. Konuk ekip Erbaaspor 34.dakikada Emirhan Çavuş, 35. Dakikada Alperen Doğan ve 45.dakikada Atalay Yıldırım golleri ile ilk devreyi 1-4 önde kapattı.

Karşılaşmanın 71.dakikasında Erbaaspor’dan B. Yaman takımını 1-5 üstünlüğe geçiren golü kaydetti. Bu golün hemen ardından 73.dakikada Tahsin Hacımustafaoğlu ise takımını 1-6 öne geçiren golü kaydetti.

Akhisarspor’da 87.dakikada Bora Yılmaz ayağından kazanan gol ile durum 2-6 oldu. Karşılaşmanın kalan dakikalarında gol olmayınca 2-6 sona erdi.

Kaynak: Pınar Gezici-Hatice Zeybek