Önder Kartal öldü mü? Önder Kartal öldü mü?

İyi Parti 5. Olağanüstü Kurultayı bugün yapılıyor. Kurultay toplantısında İyi Parti Genl Başkan Adayı Tolga Akalın'ın protokolde yer verilmemesi dikkat çekti. Ayrıca yapılan toplantıda Tolga Akal'ın da Akşener'le yapılan video gösterimi sonunda ayağa kalkıp alkışlamadığı görülüyor. 

İyi Parti 5. Olağanüstü Kurultay toplantısında yeni parti lideri belli olucak. Peki İyi Parti Genel Başkan Adayı Tolga Akalın aslen nereli, alevi mi? soruları hız kesmeden araştırılıyor. İşte detaylar...

Tolga Akalın alevi mi aslen nereli?

İyi Parti Genel Başkan Adayı Tolga Akalın'ın alevi olup olmadığı merak konusu olmuş durumda. Tolga Akalın'ın alevi olup olmadığı hakkında bir bilgi yoktur. Aslen Edirneli olan Tolga Akalın 1974 yılında doğmuştur. İlköğretim yıllarını Keşan'da geçiren Tolga Akal'ın ortaokul ve lise yıllarını Tekirdağ'da geççirmiştir. Ankara Hukuk Fakültesi'nde öğrenim görmüş daha sonra Hukuk Bürosu Avukatlığı yapmaktadır. 

Evli ve iki çocuk babası olan Akalın Ergenekon ve Balyoz adlarındaki kumpas davalarında müdafilik giibi görevler yapmıştır. Arpa, buğday, ayçiçek, kanola ve çelik tarımları ile uğraşan Akalın ceviz yetiştiriciliği gibi kendisine ait tarımsal işletmeler bulunmaktadır. 

Tolga Akalın Alevi Mi Aslen Nereli (1)

1992 Yıllarında siyasete başlayan Akalın 1992-1997 yılları arasında Milli Hareket Partisi'nde başlamış ve Keşan Ülkü Ocakları Yöneticiliği yapmıştır. Bununla kalmayıp 1997-2002 yılları arasında Keşan Ülkü Ocakları Başkanlığı, 2003-2005 yıllarında MHP Keşan İlçe Başkan Yardımcılığı , 2005-2006 yıllarında MHP Keşan İlçe Başkanlığı, 2006-2007 yıllarında MHP Edirne İl Başkanlığı, 2011-2012 yıllarında nise ikinci defa MHP Edirne İl Başkanlığı gibi çeşitli görevde bulunmuştur. 

Tolga Akalın Alevi Mi Aslen Nereli (2)

Tolga Akalın, siyasetin yanı sıra aletli dalış ve geleneksel savaş sanatları ve iaijutsu eğitmenliğide yapmıştır. İyi Parti Kurulu üyesi ve 5 dönem GİK üyeliğine de seçilmiştir. 20 Eylül 2020 tarihinde Tolga Akalın olağan kongre sonucunda Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine atandığı bilinmekte ve bu görevi tamamladıktan sonra İyi Parti Göç Politakalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı görevine devam etmektedir.  Ayrıca şuanda İyi Parti Genel Kurul Başkanlığı'na Aday olmuştur. 

Kaynak: Haber Merkezi