Sarıgöl Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayı Necati Selçuk, 31 Mart yerel seçim mitinginlerini baba ocağı olan Çanakçı mahallesinde tamamladı.

Çanakçı meydanında toplanan kalabalığa hitap eden Necati Selçuk, Çanakçı ve Sarıgöl'e kazandırdıkları hizmetlerinin yanı sıra yeni dönem projelerini de anlattı. Konuşmasında çarpıcı açıklamalarda da bulunan Necati Selçuk, Çanakçı meralarını sattığımı ispatlasınlar adaylıktan çekilirim dedi.

İşte Necati Selçuk'un Çanakçı mahallesi mitingi konuşmasındaki öne çıkan başlıklar;

Köyüm hep arkamda durdu

Herşey 20 yıl önce başladı. 2004 yılında bu köyden çıkan bir köylü çocuğu olarak ilk adımımı attım. Tek derdim vardı memleketime hizmet etmek. Kolay olmadı, 2004 seçimlerinde bazen döndüm baktım arkama, hani köylüm gelir mi arkamdan diye. Bazen eksik kaldım. Ama olsun dedim, belki de inanmamışlardır, belki de partisinden olmaz beceremez, Sarıgöl adamı yutar, kolay olmaz o demişlerdir dedim. Gönül koymadım. Ama 2004 seçimlerinde köyüm arkamda durmuş, sandıktan çıktı sonuç. Tabi kolay değildi. Sarıgöl'de o dönem siyasi partilerin içinde ağa babaları vardı, paralı adamlar vardı. Onlarla dönüyordu iş, benimde partimde öyle şeyler söz konusu değildi.

Tahsin Akdeniz 5 ay önce verdiği sözü tuttu Tahsin Akdeniz 5 ay önce verdiği sözü tuttu

Kaybettik, ama inanmıştık, 2009 seçimlerinde ne cesarettir ki Sarıgöl'de Belediye Başkan adayı gösterildim. Tabi o dönem köyüm arkamda değildi. Sarıgöl merkezde 6 mahalle oy kullanıyordu. Paralı adamlarla mücadele ediyorduk. Tam bir donkişotluktu bizimkisi. Çıktık meydanlara, bu ne cesarettir bu nasıl konuşuyorlar dediler. Ses getirdik ama yine olmadı.

Yıl 2014 oldu. Manisa'nın büyükşehir olmasıyla birlikte güç dengesi değişmişti. Artık köylünün eline bir fırsat geçmişti. Ama bir algı oluşturmuş birileri, dediler ki nereden geldin, köyden geldim. Siyasette oluşturdukları algıyla kendi adamlarını seçtirmeleri derdindeydiler. Ama köylü elindeki iradesini sandıkta kullanacaktı. 35 mahalle olmuştuk, tüm mahallerde mitingler düzenlemiştik. Manisa Büyükşehir Başkanıyla birlikte neleri yapabiliriz anlattmıştık. Bizim köylümüz 2014'te sandıkta gücünü yansıttı. Bizi memleketin başına hizmetkar olarak görevlendirdi. İşte köylünün milletin efendisi olduğunu 2014'te gösterdik.

Kim yalnız kalacak Pazar günü göreceğiz

2019'da Çanakçı'da oylarımız biraz düştü. Ne hikmetse. Birileri sürekli köyümü kurcalıyor. Dertleri eş dost akrabayı birbirine düşürmek. Bu köyün içinde bunlar. Dedim ki, benden ötürü kimse birbirine düşmesin. İşte Pazar günü seçim var, olup bitecek. Köylüm en iyisini tayin etmesini iyi bilir. Ama arı kovanını çomak sokar gibi bu köyü karıştırmayın, eşi dostu akrabayı birbirine düşürmeyin. Birileri köyümü karıştırıyor dertleri şu, beni Sarıgöl'de köyümden kopartıp, köyümün desteğini geride bırakıp, bak köyü yok arkasında dedirtmeye çalışıyorlar. Yalnız demeye çalışıyorlar. Pazar günü sandıkta göreceğiz. Kim yalnız kalacak, kim sandıktan çıkacak göreceğiz.

Çalıntı projeler değil kendi projelerimizi yapacağız

Selçuk, isim vermeden CHP'nin otogar projesinin başka bir yerden alıntı yapılarak sunulmasınıda eleştirdi;

2019'da da yola devam dedik, 2024 yılına kadar yine taş üstüne taş koymak nasip oldu. Memleketimize doğalgaz, spor kompleksi, millet bahçesi ve sosyal tesis kazandırdık. Bunlar kolay olmadı. Ankara'da Cumhur ittifakının gücüyle birlikte bu hizmetleri ilçemize kazandırdık. Millet bahçesi üzerine daha ne hizmetler yapacağız. Bunun yanında daha nice hizmetleri ilçemize kazandıracağız. Projelerimizi açıkladık, ama öyle sağdan soldan çalıntı projeler değil. Kendi yaptığımız projeleri. 

Kanıtlasınlar adaylıktan çekilmeyen namerttir

2014 ile 2019 yılları arasında Bağlıca'da bir yol kazası oldu. Aslında ben anlatamadım o hizmetin güzelliğini, hata benden kaynaklanıyor. Anlatsaydım oradaki malum bloğa karşı o hizmeti kazandıracaktık.  Biz gediz ovasının en verimli toprağı dedik. Bu toprağımızı kurtaralım dedik, torpağımızı kirleten pis su atıklarımız için bir atık su artıma tesisi yapalım dedik.

Benim ilk dönemimdeki acemiliğim nedeniyle o hizmeti Bağlıca'ya yapamadık. Geldik buraya anlattık. Çanakçı bana güvendi . Karakuyu mevkiindeki 40 dönümlük alanı MASKİ olarak toplum yararına fayda için istedik. Açık ve şeffaf. Meraları sattı diyorlarmış. Eğer öyle birşey varsa kanıtlasınlar yarın adaylıktan çekilmeyen namerttir. Şimdi o işletme çalışıyor. Sarıgöl merkezin tüm kanalizasyon atıklarını bu tesise getiriyoruz. Pis suyu temizleyip temiz su olarak toprağa veriyoruz.

Bağımızı ve üzümümüzü korumak için dolu savar sistemi kurduk. Bu yıl çevremizde olan doluya karşı ne oldu bu bölge kurtuldu, daha yenilerini ekleyeceğiz.

Ferit Cengiz'in ismini yaşatacağız

Çanakçı'ya ilköğretim okulumuzun yanına halı sahamız yapıldı. Memleketimizin herkes tarafından sevilen ve talihsiz bir kaza sonucu kaybettiği bir evladı var. Onun adını yaşatmak gerekir. İlçe Milli Eğitim Müdürümüzle halı sahanın ismi için görüştüm. İnşallah Ferit Cengiz'in ismini yaşatmakta bize nasip olur diyorum.

Çanakçı cezalı dediler

Çanakçı'da taş yığmıştık bundan 7-8 ay önce, ne dediler bu taşlar buradan gidecek.  Biz sözümüzün eriyiz, sözümüzü tuttuk, ortaokulun yanı başındaki alana yıllardan beri döşenemeyen taşımızı döşedik. Bu dönem bir talihsizlik oldu, deprem oldu, pandemi oldu, fiyatların yükselmesi oldu. Çanakçı'nın altyapsını yapamadık. Mahallemin yolu yukarıda avlular düşükte, yağmur yağdığında avlularımız su olmakta.  Ama deprem, pandemi yükselen fiyatlar işlerimizi aksattı. Bunu her fırsatta önüme koydular, vay efendim burası cezalıymış, oy veren olmadığı için o yolu yapmayacakmış.

Bu köy benim köyüm neden yapmayayım. Dolu savarı nasıl yaptıysam, sıcak asfaltı nasıl yaptıysam, niye onu yapmayayım. Bugün bana oy vermeyeceklerin evinin önünü dahi taş döşedik. Bize yakışmazdı. Bize yakışan eşit hizmetti. Biz onun için seçilmiştik. Bizim yakamızda parti rozeti yok. Hiç bir zamanda parti rozeti takmadım. Ama mensubu olduğum partidende gururla bahsettim.

Bize laf söyleyenlere biz laf söylemiyoruz, hoşgörüyle bakıyoruz. Şimdiye kadar böyle hizmet eden başkan görmemişler böyle bir ekip görmemişler.

Memleketimizi bilmiyorlar

Çanakçı'da iki gün önce misafirler vardı, nerede ne sıkıntı olduğunu bilmiyorlar, Çanakçı'nın çayının nereden harladığını bilmiyorlar, Alim Acar'ın bağının yanındaki köprüyü göz dikmiş oyunu almak için, onun bağının olduğu yere köprü yapacağım dediler, iyi yapta nasıl yapcaksın, Çanakçı çayı DSİ'ye ait. Hükümet değilsin, büyükşehirde yoksun, orayı nasıl yaptıracaksın. Bırak onu o köprüden önce önde bir köprü var, asıl dert o köprü. Karamehmet dayının oradaki köprü dar olduğu için, çay harlayınca Çanakçı ciddi sıkıntı yaşıyor.

Biz yeni dönemde çayın yeniden yapılmasını sağlayacağız. Çanakçı'ya yeni bir sosyal yaşam alanı kavuşturacağız. Çanakçı'ya kır düğün salonu kazandıracağız. Bunlar hep bütçe işi, benim işim siyaset yapmak değil siyasetin gücünü Sarıgöl'e hizmet olarak getirmek.

Muhabir: Hatice Zeybek