Sivas'ta deprem ve yangın tatbikatı! Sivas'ta deprem ve yangın tatbikatı!

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu'nun mit olayı vatandaşlar tarafından çokça merak ediliyor. Peki, Müsavat Dervişoğlu mit olayı ne? MİT mensubu mu? İşte detaylar...

Müsavat Dervişoğlu ile Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek arasında yaşnan suikast tartışmasıyla gündeme gelen Müsavat Dervişoğlu'nun MİT ile ilişkisi tartışamanın yaşandığı yıllar gündem ibir hayli meşgul etmişti. Peki, nedir bu suikast tartışması ve Müsavat Dervişoğlu'nun mit olayı?

2021 yılında  Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in, 2006 yılında kendisine suikast düzenlmek isteyen kişi özel Hareket Daire Başkanı İbrahim Şahin tarafından Müsavat Dervişoğlu'nun ismini verdiğini öne sürmeyle başlayan tartışma da Dervişoğlu'nun eski bir MİT mensubu olduğu iddia edilmişti. Müsavat Dervişoğlu bu iddialar için şikayette bluancağını o dönem belirtti. Müsavat Dervişoğlu'nun eski bir MİT mensubu olduğuna dair net bir kanıt ortaya konulmamıştır. Doğu Perinçek ve Müsavat Dervişoğlu'nun tartışması daha fazla derdinleşmeden gündemden düştü. Gazeteci Abdülkadir Selvi ikili arasındaki yaşna ntartışmayı köşesine taşımış ve her iki taraftanda olayı dinlemiş ve öğrendiklerini köşesine taşımıştı. Doğu Perinçek ve Müsavat Dervişoğlu arasındaki suikast tartışması bir süre gündemde kalmışsada şuanda gündemde lan bir tartışma değildir. İkili arasındaki tartışma karşılıkla sözlü atışmayla sınırlı kalmıştır.

Kaynak: Haber Merkezi