İYİ Parti'nin 5. Olağan kongresinde yeni Genel Başkan seçilen Müsavat Dervişoğlu futbol Halil Dervişoğlu ile akraba mı?  sorusu vatandaşlar tarafından oldukça merak ediliyor. Müsavat Dervişoğlu ile Halil Dervişoğlu akraba mı? Müsavat Dervişoğlu Halil Dervişoğlu'nun nesi oluyor? işte detaylar...

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu 1995 yılında aşi nahide Dervişoğlu ile evlnemiştir. Bu evlilkten sadece Zeynep adında bir kızı vardır. Müsavat Derişoğlu'nun bir tane kız çocuğundan başka çocuğu yoktur. Dolayısıyla Halil Dervişoğlu ile Müsavat Dervişoğlu arasında baba oğlu gibi bir ilişki yoktur. Halil Dervişoğlu'nun babası Muzaffet Dervişoğlu'dur.

Antalya'da akşam saatlerinde deprem! Antalya'da akşam saatlerinde deprem!

Halil Dervişoğlu Rotterdam, Hollanda doğumludur. Aslen Trabzon'un akçabat ilçesindendir. Müsavat Dervişoğlu ise Ankara doğumlu olsada aslen Fatsalı'dır. İzmir'de yaşayan Müsavat Dervişoğlu ile futbolcu Halil Dervişoğlu arasında herhangi bir akrabalık bağının olmadığı biliniyor. Soyisim benzerliği bu iki ünlü ismi akraba mı baba oğul mu olduğunu akıllara getirsede olay sadece soyisim benzerliğinden ibarettir.

Muhabir: Hatice Zeybek