Sivas'ta deprem ve yangın tatbikatı! Sivas'ta deprem ve yangın tatbikatı!

İYİ Partide hareketlilik devam ediyor. Meral Akşener'in İYİ Parti'deki başkanlıktan istifası sonrası seçimli olağanüstü kurultaya giden İYİ Partide Genel Başkan Adayı olan Koray Aydın kimdir? Serveti ne kadar? İşte ayrıntılar...

Koray Aydın kimdir?

Koray Aydın, 5 Aralık 1955 tarihinde Trabzon’da doğdu. Trabzon’un Yomra ilçesinin Özdil köyünden gelmektedir. İlk ve orta öğrenimini babası Halil İbrahim Aydın’ın memuriyeti sebebiyle Anadolu’nun çeşitli yerlerinde tamamladı. 1978 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Makina-Elektrik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

Koray Aydın Serveti Ne Kaç Şirketi Var (1)

Erken yaşta siyasete atılan Aydın, 1999-2001 yılları arasında bayındırlık ve iskan bakanı olarak görev yaptı. Bir süre Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreterliği görevini üstlendi. Haziran 2015 Türkiye genel seçimlerinden sonra TBMM başkanvekili olarak seçildi.

Koray Aydın Serveti Ne Kaç Şirketi Var (2)

Meclise 1991-1995 yılları arasında Trabzon milletvekili, 1999-2002 yılları arasında Ankara milletvekili, 2007-2015 arasında tekrar Trabzon milletvekili olarak girdi. Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde meclisteki yerini kaybetti.

Koray Aydın serveti ne kadar?

Koray Aydın'ın net servetinin ne kadar olduğu bilinmemektedir.

Koray Aydın'ın kaç şirketi var?

Koray Aydın'ın Koray Group adlı şirketin kurucusudur.  Başka şirketinin olduğu bilinmemektedir.

Kaynak: Haber Merkezi