Özgür Özel Cumhurbaşkanı adaylığı için o isimleri işaret etti Özgür Özel Cumhurbaşkanı adaylığı için o isimleri işaret etti

Çok değil daha 1 yıl öncesine kadar İyi Parti Türk siyasetinin en güçlü figürleri arasında yer alıyordu. Anketlerde yaklaşık %15'e varan oy alması beklenen İyi Parti'de önce Kılıçdaroğlu adaylığı arifesinde masadan kalkan Akşener ardından masaya gerid döndü ve seçmeninde hayal kırıklığı yarattı.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener istifa mı etti? Akşener istifa edecek mi?

2023 yılında genel seçimlerde yaklaşık %10 oy alan İyi Parti'de ardından adeta serbest düşüş başladı. Meral Akşener'in ekibinde istifalar üst üste geldi ve Akşener neredeyse partisinde tek başına kaldı.

İyi Parti'nin asıl darbeyi aldığı seçim ise 2024 yerel seçimleri oldu. Sadece 1 il belediyesi kazanan Akşener'in partisi büyük bir hüsrana uğradı. 

Türkiye'nin kalbi olarak nitelendirebileceğimiz 3 büyükşehir olan İstanbul, İzmir ve Ankara'da adeta Akşener'in ve partinin çöküşünün en net görüldüğü noktalar oldu. Ankara'da %0.90 ile 5. parti, İstanbul'da %0.63 ile 6. parti olan İyi Parti İzmir'de ise %3.63 ile 4. parti oldu.

Türkiye genelinde oy oranı da 3.77'ye kadar İyi Parti'de bugün Meral Akşener bir basın açıklaması yapacak. Kulislerde yer alan haberlere göre Akşener basın açıklamasında istifa ettiğini ve olağanüstü kongre kararı alındığını açıklayacak.

BU OLAYLAR ÖNCESİNDE AKŞENER İSTİFAYA DAVET EDİLMİŞTİ

İyi Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Bilge Yılmaz sosyal medya hesabından istifa ettiğini açıkladı.

Paylaşımında, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i de istifaya davet etti. 

İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener'i istifaya davet ediyorum.

Önümüzdeki genel seçimlerde ülkemizin AK Parti iktidarının kötü ve beceriksiz yönetiminden kurtulması için bugünden çalışmaya başlamalıyız. Bu sonuçlar göstermiştir ki yapacak çok işimiz var, kaybedecek vaktimiz yok.

Bu yönde yapacağım çalışmalara ağırlık verebilmek için İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanlığı görevimden istifa ediyorum.

Kaynak: Haber Merkezi