Milli Yas İlan Edildi! Milli Yas İlan Edildi!

Sosyal medya üzerinden yaptığı tarihi videolar ile dikkatleri üzerine çeken Abdullah Kalınsazlıoğlu kimdir merak konusu olmuştur. Gelin birlikte Abdullah Kalınsazlıoğlu kimdir birlikte bakalım.

Abdullah Kalınsazlıoğlu kimdir?

Tarih alanında oldukça ilgili olduğu bilinen,Abdullah Kalınsazlıoğlu, Üniversite eğitimini Sakaraya Üniversite Tarih Bölümü'de  eğitim hayatını halen sürdürmektedir. Üniversite eğitimine halen devam etmekte olan Kalınsazlıoğlu,Devlet-i Aliyye Ocakları Genel Merkez Sosyal Medya ve Tanıtım Başkanlığı görevini üstlenmiştir.

Abdullah Kalınsazlıoğlu Kimdir Kaç Yaşında Aslen Nereli (1)

Özellikle tarih ve osmanlı alanında yaptığı videolar ile birçok tarih sever insanın dikkatini çekmeyi başaran Abdullah Kalınsazlıoğlu, bu tarz videoları youtube üzerinde yayınlamaktadır.

Bu alanda yaptığı videoları youtube üzerinde "Hilal Tarih" isimli hesabından paylaşan Abdullah Kalınsazlıoğlu, en çok Abdülhamid Han  ile ilgili yaptığı videolar ile dikkat çekmektedir.

Son dönemlerde tarih videolarının dışında,  sosyal medya fenomeni Erlik arasındaki gerilim ile gündeme gelmiştir. 

Abdullah Kalınsazlıoğlu, kaç yaşında?

Abdllah Kaalınsazlıoğlu, 28 mart 2003 tarihinde Ankara ilinin Altındağ ilçesinde dünyaya gelmiştir. 21 yaşında olan genç tarihçi genç yaşına rağmen, Türkiye'nin birçok yerinde konferans vermiştir. 

Tarihe olan ilgisinden dolayı Üniversite eğitimini Sakaraya Üniversite Tarih Bölümü'de  yapmaktadır. Üniversite eğitimine halen devam etmekte olan Kalınsazlıoğlu bir yandan da sosyal medyayla ilgilenmketedir.

Ünlü isim, üniversite ile birlikte 1 sene İslami İlimler ve Arapça eğitimi de almıştır. Birçok konuda kendini geliştiren Kalınsazlıoğlu, eğitim hayatına ilk olarak doğup büyüdüğü memleket olan Sungurlu'da Mahmut Peşmen İlköğretim okulun'da başlamıştır. Mahmut Peşmen ilköğretim okulun'da 2. sınıfa kadar eğitim gören Kalınsazlıoğlu, 3. sınıftan itibaren eğitimine Antalya Yıldırım Bayezid İlköğretim okulun'da devam etmiştir. Böylelikle ilkokul eğitimni Antalya Bayezid illkokulunda tamamlamış oldu.

Ortaokul eğitiminide Antalya  Turgut Reis Ortaokulunda tamamlayan Abdullah Kalınsazlıoğlu, lise eğitimini İmam Hatip Lisesi'nde tamamlamıştır. Çocukluğundan beri tarihe ilgisi olan Abdullah Kalınsazlıoğlu üniversite eğitimini Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünde eğitim hayatını sürdürmektedir.

üniversite ile birlikte 1 sene İslami İlimler ve Arapça eğitimi de almıştır.

Abdullah Kalınsazlıoğlu Kimdir Kaç Yaşında Aslen Nereli (3)

Abdullah Kalınsazlıoğlu, Aslen nereli?

28 mart 2003 tarihinde,  Ankara'nın Altındağ ilçesinde doğan Abdullah Kalınsazlıoğlu aslen nereli olduğu merak edilen konular arasındadır. Abdullah Kalınsazlıoğlu, Ankara'da doğup, Antalya'da büyümüş olsa da aslen baba tarafından Çorumludur.

Abdullah Kalınsazlıoğlu, boyu kilosu ve burcu nedir?

Abdullah Kalınsazlıoğlu,170 cm boyunda ve 63 kilodur. 28 mart 2003 tarihinde, dünyaya gelen başarılı tarihçi koç burcudur.

Kaynak: haber merkezi