Tarih, aksiyon ve macera hareketli bir film izlemek isteyenleri ekran başına toplayacak olan Sürgün (Outcast) filmi hakkında çok fazla merak edilen noktada bulunuyor. İşte Sürgün filmi konusu, oyuncuları ve çekim yerlerine dair tüm merak edilenler...

Sürgün (Outcast) filminin konusu nedir?

Haçlı Seferleri sırasında genç komutan Jacob (Hayden Christensen), aralarında Gallain'in (Nicolas Cage) de bulunduğu bir orduya liderlik ederek bir Arap şehrini katleder.

Gallain, insanları öldürmenin Tanrı'nın isteği olmadığını söyleyerek onları rahat bırakması ve Doğu'ya gitmesi için Jacob'a yalvarır. Gallain, Yakup'un giderek şiddete başvurduğuna tanık olur ve oradan ayrılır.

Solo Leveling anime 2 sezon ne zaman? Solo Leveling kaç sezon kaç bölüm olacak? Solo Leveling anime 2 sezon ne zaman? Solo Leveling kaç sezon kaç bölüm olacak?

3 yıl sonra Song Çin'de, ölmek üzere olan İmparator, genç oğlu Prens Zhao'yu halefi olarak seçer, ona imparatorluk mührünü verir ve ablası Prenses Lian'ın yanına gönderir. Kısa bir süre sonra, sadist ağabeyleri Prens Shing, varis olarak seçilmediği için öfkeyle Kralı öldürür.

Shing, İmparator'un Kara Muhafızları'nın komutasını üstlenir ve mührü ve tahtın meşruiyetini elde etmek için kardeşlerinin ölüm emrini verir. Muhafızlar ve ordu sadece intikam korkusuyla işbirliği yapar.

Zhao ve Lian atları ölmeden önce bir tavernaya varmayı başarırlar. İçeride yardım isterler ama Kara Muhafızlar onları yakalar. Jacob, afyonun etkisinde olmasına rağmen onları savunur ve onlara eşlik etmeyi reddederek yoluna devam etmeden önce muhafızları öldürür.

Daha sonra, savaşın dehşetini hatırlayarak onlara yardım etmeye karar verir. Kara Muhafızlar tarafından yok edilen bir köyden geçerken Xiaolei adında bir kızı kurtarırlar. Çöl şehri Jingshao'ya sığınmaya çalışırlar.

Başlarına ödül koymayı umarak Kara Muhafızları çağıran ev sahipleri tarafından ihanete uğrarlar. Bu onları savaşmaya ve Jacob'ın aradığı haydutların sığındığı Gümüş Dağ'a tekneyle kaçmaya zorlar.

Jacob yaralanır ve diğerleri haydutlar tarafından yakalanır. Jacob uyandığında Gallain'in onları kurtardığını görür, ancak o artık Beyaz Hayalet olarak bilinmektedir. Jacob, Gallain'in inandığı gibi Haçlı Seferleri'nde kadınları ve çocukları öldürmediğini açıklamak için Gallain'i arar ve uzlaşırlar.

Kısa bir süre sonra Shing ve Kara Muhafızlar onları haydutların saklandığı yerde kıstırır. Yoğun bir çatışmadan sonra Gallain öldürülür. Jacob, Shing ile düello yapar; Shing üstünlüğü ele geçirince Lian araya girer ve Shing tarafından bıçaklanır.

Sürgün (Outcast) Filminin Konusu Nedir Sürgün (Outcast) Filminin Oyuncuları Kimler Ve Film Nerede Çekildi 1

Öfkelenen Jacob, Shing'i etkisiz hale getirir ve öldürür. Shing'in tehdidinin ortadan kalkmasıyla, Kara Muhafızların lideri Prens Zhao'ya sadakat yemini eder.

Jacob ve Lian yaralarından kurtulur ve onlar, Zhao ve Xiaolei, Kara Muhafızlar tarafından Zhao'nun yeni İmparator olarak tanındığı şehre götürülür. Ancak geçmişi yüzünden hâlâ acı çeken ve gelecekten korkan Jacob, Lian'ı terk eder ve kendi başına seyahat etmeye devam etmeden önce Gallain'i gömer.

Konusunu incelediğimiz Sürgün filminin birde oyuncularına bakış atalım...

Sürgün (Outcast) filminin oyuncuları kimlerdir?

Sürgün filminin ünlü oyuncu kadrosu dikkat çekiyor. İşte Sürgün filminin oyuncuları şunlardır;

  • Jacob rolünde Hayden Christensen
  • Gallain rolünde Nicolas Cage
  • Lian rolünde Liu Yifei
  • Mei rolünde Ji Ke Jun Yi
  • Shing rolünde Andy On
  • Anika rolünde Anoja Dias Bolt
  • Byron Lawson, Kaptan Peng rolünde

Son olarak birde Sürgün filminin çekim yeri ve zamanlarına bakalım...

Sürgün (Outcast) Filminin Konusu Nedir Sürgün (Outcast) Filminin Oyuncuları Kimler Ve Film Nerede Çekildi 2

Sürgün (Outcast) filmi nerede ve ne zaman çekildi?

Outcast, Nick Powell'ın ilk yönetmenlik denemesinde yönettiği ve senaryosunu James Dormer'ın yazdığı 2014 yapımı bir Amerikan-Çin-Kanada aksiyon filmidir. Filmin başrollerinde Nicolas Cage, Hayden Christensen, Liu Yifei, Ji Ke Jun Yi ve Andy On yer almaktadır. 

Ana çekimler Nisan 2014'te Çin'in Yunnan eyaletinde başladı. 

Filmin Çin'de 26 Eylül 2014'te gösterime girmesi planlanıyordu, ancak 3 Nisan 2015'e ertelendi. Film eleştirmenlerden olumsuz yorumlar aldı.

Kaynak: Hatice Zeybek