Ülkemizde kaynak suyunun fazlalığı ve kaynak suyuna olan iç ve dış talebin artması  sonucunda su üretim tesislerine ilgi artmıştır. Yen iş kurmak isteyen vatandaşalar , Su üretim tesisi nasıl kurulur kurma maliyeti ne kadar? ve Doğal kaynak suyu nasıl üretilir? gibi soruların cevabını merak etmektedirler. İşte detaylar...

Su üretim tesisi nasıl kurulur kurma maliyeti ne kadar? 

Ülkemizde doğal kaynak su kaynağı bakımdan, diğer ülkelere göre oldukça avantajlıdır. Kaynak suyunun fazlalığı ve kaynak suyuna olan iç ve dış talebin artması sonucunda, ambalajlı su üretim tesislerine ilgi artmıştır. iş kurmak isteyen vatandaşlar bu  alana yönelmek istemektedir.Su üretim tesisi nasıl kurulur diye merak edenler igerekli altyapıya sahip olması gerekir.

Su Üretim Tesisi Nasıl Kurulur Kurma Maliyeti Ne Kadar Doğal Kaynak Suyu Nasıl Üretilir (2)

Ambalajlı su üretimi için gerekli ana altyapı aşağıdak unsurlardan oluşur;

  • Kaynak suyu,
  • Fabrika binası ve arsası,
  • Üretim hatlarında kullanılan makine ve ekipmanlar,
  • Nakliye taşıtları,

Yukarıda bahsettiğimiz alt yapının haricinde, en önemli unsur sermayedir. Bu alanda iş kurmak isteyenler bilmelidir ki , ambalajlı su solum tesisi kurulması ve işletilmesi bakımından yüksek sermaye gerektirmektedir.

Gerekli olan sermaya fabrika içinde, kullanıcak makinelerin kailtesine göre ve çeşitli faktörlere göre değişiklik göstermektedir.

Rekabetin oldukça fazla olduğu bu sektörede ayakata kalabilmek için, iyi kalite suya sahip olmak ve gerekli üretim makienlerine sahip olmak gerekir. Bu bakımdan net bir rakam söylemek doğru olmasada, ortalama olarak  10 milyondan fazla sermaye gerektiğini söyleyebiliriz.

Doğal Kaynak suyu nasıl üretilir?

Doğal kaynak suyu, su üretim tesisi için en önemli unsurdur. Bu bakımdan  Su üretim tesisi kurmak isteyenlerin merak ettiği soruların en başında 'Doğal kaynak suyu nasıl üretilir' sorusu gelmektedir. 

Su üretim tesislerinin ham maddesi olan, doğal kaynak suları yer altındaki kayaçlar sayesinde yerin alt tabakasına toplamaktadır.

Su Üretim Tesisi Nasıl Kurulur Kurma Maliyeti Ne Kadar Doğal Kaynak Suyu Nasıl Üretilir (1) 

Yerin alt tabakasında toplanan doğal kaynak suyu, doğal yollar ile toprağın üzerine tamamen temiz hale gelerek  çıkar. Kendiliğinden yüzeye çıkan doğal kaynak suyu, pınar dediğimiz doğal kaynak suyu olarak akar.

Doğa harikası olan doğal kaynak suları, yeraltında geçtiği kayalardan farklı farklı minarelleri içine alır.  Mineral bakımından oldukça zengin olan doğal kaynak suları, kendine has özellikler taşımaktadır.

Hiçbir kimyasal reaksiyona uğramamış olan doğal kaynak suları, doğal ve ham sular olmasıyla bilinmektedir. Hiçbir kimyasal işlemden geçmediği için bu suların sert bir tadı vardır.

Adana Demirspor'un UEFA'ya ne kadar borcu var? Adana Demirspor'un UEFA'ya ne kadar borcu var?

  Minarel açısından çok fazla zengin olan doğal kaynak suları, insanlar tarafından  minarel açısından zengin olduğundan dolayı tercih edilmektedir. Bu bakımdan su üretim tesisinde doğal kaynak suları tercih edilmektedir.

Kaynak: Haber Merkezi