Filmin başrollerinde Dwayne Johnson , Carla Gugino , Alexandra Daddario , Ioan Gruffudd , Archie Panjabi ve Paul Giamatti yer alıyor . Konusu, Amerika Birleşik Devletleri'nin Batı Kıyısını harap eden San Andreas Fayı'nın neden olduğu büyük bir depreme odaklanıyor. Peki San Andreas Fayı filminin konusu nedir? İşte ayrıntılar...

San Andreas Fayı (San Andreas) filminin konusu nedir?

Caltech sismologu Dr. Lawrence Hayes ve meslektaşı Dr. Kim Park, Hoover Barajı'nda yeni bir deprem tahmin modelini test ederken, yakındaki ve daha önce bilinmeyen bir fay kırılarak barajı çökerten 7,1 büyüklüğünde bir depremi tetikler. Park, genç bir kızı kurtarmak için kendini feda eder ve suya kapılır.

Hayes, San Andreas Fayı'nın tamamının yer değiştirdiğini ve yakında birkaç büyük depreme neden olacağını ve potansiyel olarak fay hattı üzerindeki şehirleri yok edeceğini keşfeder. Öğrencileri Alexi ve Phoebe ve muhabir Serena Johnson ile birlikte Kaliforniya halkını uyarmak için yarışmaya başlar.

San Andreas Fayı (San Andreas) Filminin Konusu Nedir Oyuncuları Kim Ne Zaman Çekildi (2)

9,1 büyüklüğünde bir deprem Los Angeles ve San Francisco'yu yerle bir ettiğinde, karısı Emma'dan boşanmak üzere olan LAFD'nin baş kurtarma helikopteri pilotu Ray Gaines , kendisini Los Angeles'taki bir gökdelenden onu kurtarırken bulur.

Bu arada kızları Blake, Emma'nın yeni erkek arkadaşı Daniel ile birlikte San Francisco'yu ziyaret ediyor; o anda şehirde bir deprem meydana gelir. Çöken otoparktan gelen moloz onu Daniel'in arabasına sıkıştırır. Paniğe kapılan Daniel, Blake'i korkaklık içinde bırakır. Daniel'in firmasında iş arayan İngiliz mühendis Ben Taylor ve Ben'in küçük kardeşi Ollie, Blake'i kurtarır ve Çin Mahallesi'ne vararak ailesini başarıyla yardıma çağırırlar.

Ray ve Emma, ​​​​şanzıman arızası yaşayana kadar Ray'in helikopteriyle San Francisco'ya ulaşmaya çalışır ve onları Bakersfield'daki bir alışveriş merkezine acil iniş yapmaya zorlar . Yağma kaosunun ortasında Ray, yolculuğuna devam etmek için bir kamyon çalar. İkili, otoyolda büyük bir çatlak oluşturan ve her iki yönde de fayın algılanabilir uzunluğu boyunca uzanan San Andreas Fayı'ndan kısa bir süre önce yol kenarında arızalanmış bir çiftle karşılaşır.

San Andreas Fayı (San Andreas) Filminin Konusu Nedir Oyuncuları Kim Ne Zaman Çekildi (3)

Ray ve Emma, ​​kamyonu çiftin sahip olduğu bir uçakla değiştirir. Blake, Ben ve Ollie, Coit Tower'daki önceki buluşma noktalarını alevler içinde bulduktan sonra ikiliye sinyal vermek için Nob Hill'e ulaşmaya çalışırken Ray ve Emma, ​​9,6 büyüklüğündeki depremden hemen önce AT&T Park'a paraşütle atlayarak kaydedilen en büyük deprem oldu. tarihte.

Deprem azalıp şehrin büyük bir kısmını yok eden Ray ve Emma, ​​gruba ulaşmak için bir tekneye el koyarlar, ancak bir tsunaminin San Francisco Körfezi'ne yaklaştığını fark ederler . Küçük gemilerdeki bir avuç hayatta kalanın yanı sıra, ikili, dalgayı zirveye ulaşmadan geçiyor ve tsunami dalgasına yakalanan bir konteyner gemisinden zar zor kurtuluyor. Gemi, Golden Gate Köprüsü'nün orta açıklığına çarparak düşen bir nakliye konteynırının altında kalan Daniel dahil köprüdeki herkesi öldürür .

San Andreas Fayı (San Andreas) Filminin Konusu Nedir Oyuncuları Kim Ne Zaman Çekildi (4)

Tsunami harabeye dönmüş şehre çarpıyor, bir yolcu gemisini alabora ediyor ve binlerce kişiyi daha öldürüyor. Blake, Ben ve Ollie, Daniel'in inşaatını denetlediği ancak hâlâ dalgaya yakalanmış bir bina olan Geçit'e girerler. Bina çökmeye başlayıp Blake'i su altında hapsederken Ray içeri dalar, onu kurtarır ve CPR uygular . Ray, Blake'i hayata döndürürken Emma tekneyi bir pencereden kırar ve beşini çökmekte olan binadan dışarı çıkarır.

Hayatta kalanlar körfezin diğer tarafındaki bir yardım kampında yeniden bir araya gelirler. Burada barışan Ray ve Emma gelecekleri hakkında konuşurlar. Golden Gate Köprüsü'nün kalıntıları üzerinde, şu anda San Jose'den Santa Cruz'a kadar uzanan San Francisco Körfez Bölgesi'nin tahrip edilmiş arazisine kurtarma araçları inerken şehrin iyileşip yeniden inşa edileceği umudunu veren bir Amerikan bayrağı açılıyor. San Francisco Yarımadası bir adaya dönüştü.

San Andreas Fayı (San Andreas) Filminin Konusu Nedir Oyuncuları Kim Ne Zaman Çekildi (1)

Kıyma dizisi kaç sezon kaç bölüm? Kıyma dizisi sonu nasıl bitiyor? Kıyma dizisi kaç sezon kaç bölüm? Kıyma dizisi sonu nasıl bitiyor?

San Andreas Fayı (San Andreas) filminin oyuncuları kim?

Filmin oyuncuları şunlardır:

 • Dwayne Johnson , Los Angeles İtfaiye Departmanında kurtarma helikopteri pilotu Raymond "Ray" Gaines rolünde
 • Ray'in görüşmediği eşi Emma Gaines rolünde Carla Gugino
 • Alexandra Daddario Blake Gaines, Ray ve Emma'nın kızı rolünde
 • Ioan Gruffudd , Emma'nın erkek arkadaşı ve bir inşaat mühendisliği firmasının sahibi olan Daniel Riddick rolünde
 • Archie Panjabi , haber muhabiri Serena Johnson rolünde
 • Paul Giamatti , Caltech sismologu Dr. Lawrence Hayes rolünde
 • Hugo Johnstone-Burt , Ollie'nin ağabeyi, İngiliz mühendis ve Blake'in sevgilisi Ben Taylor rolünde
 • Art Parkinson , Ben'in küçük kardeşi Ollie Taylor rolünde
 • Will Yun Lee , Caltech sismologu ve Lawrence'ın araştırma ortağı ve en yakın arkadaşı olan Dr. Kim Park rolünde
 • Kylie Minogue , Daniel'in kız kardeşi Susan Riddick rolünde
 • Alec Utgoff , Lawrence'ın öğrencisi Alexi rolünde
 • Todd Williams , Los Angeles İtfaiyesi kurtarma helikopteri vinç operatörü Marcus Crowlings rolünde
 • Lawrence'ın öğrencisi Phoebe rolünde Marissa Neitling
 • Matt Gerald , Los Angeles İtfaiyesi kurtarma helikopteri yardımcı pilotu Harrison Rhodes rolünde
 • Colton Haynes , Los Angeles İtfaiyesi kurtarma helikopteri vinççisi Joby O'Leary rolünde
 • Arabella Morton , Ray ve Emma'nın diğer kızı ve Blake'in rafting kazasında boğulan kız kardeşi Mallory Gaines rolünde

San Andreas Fayı (San Andreas) filminin fragmanı

San Andreas Fayı (San Andreas) filmi nerede çekildi?

Çekimler 22 Nisan 2014'te Avustralya'da başladı ve ayrıca Los Angeles bölgesi, Bakersfield ve San Francisco'da çekildi. 12 Mayıs'ta Lockyer Vadisi'nde silahlı saldırı gerçekleşti . 10-11 Mayıs tarihlerinde çekimler Los Angeles'ta yapıldı ve ardından yapım, çekimlerin geri kalanını tamamlamak için Avustralya'ya geri döndü. 17 Mayıs'ta Johnson Gold Coast'ta meşgulken ikinci birim Bakersfield'da bir helikopterin görüldüğü sahneleri çekiyordu. 22 Haziran'da ekip Brisbane'deki Elizabeth Caddesi'nde felaket sahneleri çekerken görüldü. 

Filmin ikinci biriminin çekimleri 8 Temmuz'da San Francisco'da başlarken, ilk birimin çekimleri 21 Temmuz'da başladı ve 27 Temmuz'da tamamlandı . ikinci birim de 16 Temmuz'da Embarcadero'da çekim yapıyordu. 21 Temmuz'da çekimler, ekibin San Francisco Giants maçı sırasında bir sahneyi çektiği AT&T Park'ta yapılıyordu . 22 Temmuz'da, Russian Hill'deki Hyde ve Lombard sokaklarında sahte kurbanlar ve sahte çöplerle dolu bir depremi filme aldılar . 23 Temmuz'da ekipler The Armory'de felaket sahnelerini çekiyordu . 26 Temmuz'da Fairmont Oteli yakınında bazı sahneler çektiler , çekimlerin son günü Finans Bölgesi'ndeki California Caddesi'nde geçti ve çekimler 27 Temmuz 2014'te tamamlandı.

Kaynak: Haber- Hatice Zeybek