Red Lights, Rodrigo Cortés'in yazdığı, yönettiği, yapımcılığını ve kurgusunu yaptığı, başrollerinde Cillian Murphy , Sigourney Weaver , Robert De Niro , Toby Jones , Joely Richardson ve Elizabeth Olsen'in yer aldığı 2012 yapımı psikolojik doğaüstü gerilim filmidir. Konu, her ikisi de doğaüstü fenomenleri çürütme konusunda uzmanlaşmış bir fizikçiye (Murphy) ve bir üniversite psikoloji profesörüne (Weaver) ve en büyük eleştirmeni 30 yıl önce gizemli bir şekilde ölen ünlü bir medyumun (De Niro) itibarsızlaştırılmasına yönelik girişimlerine odaklanıyor. Bu filmin konusu ve oyuncuları merak ediliyor. İşte detayları haberimizde açıkladık...

Medyum (Red Lights, Luces Rojas) filmin konusu ne?

Üniversite profesörü ve psikolog Margaret Matheson ( Sigourney Weaver ) ve fizikçi asistanı Tom Buckley ( Cillian Murphy ), paranormal olaylarla ilgili iddiaları araştırıyor. Bir seansı gözlemlerler ve daha sonra sahte medyumun kullandığı hileleri çürütürler . Aynı zamanda ünlü kör medyum Simon Silver ( Robert De Niro ) yeniden sahneye çıkacağını duyurur. Silver, performanslarından birinde Silver'la yüzleşirken, en vokal şüpheci eleştirmeninin aniden ölmesinin ardından, ilgi odağı olmaktan onlarca yıl uzakta kaldı. Haber medyanın büyük ilgisini çekiyor ve Silver, programlarını tanıtmak için televizyonda görünmeye başlıyor.

Medyum (Red Lights, Luces Rojas) Filmin Konusu Ne

Buckley kendisinin ve Matheson'un, şüpheci ve istekli öğrenci arkadaşı Sally Owen ( Elizabeth Olsen ) ile birlikte Silver'ın peşine düşmesini önerir, ancak Matheson bu fikre karşı çıkar. Bunun yerine, Silver'ın eski öğrencisi olan bir " inanç şifacısının " performansını izliyorlar ve gelişmiş gözetleme ekipmanı kullanarak, onun kulaklık kullanan ve tiyatronun başka yerlerindeki asistanlardan bilgi alan bir sahtekar olduğunu ortaya çıkarabiliyorlar.

Nuri Alço'nun sağlık durumu nasıl? Nuri Alço'nun sağlık durumu nasıl?

Buckley, bundan sonra Silver'ın peşine düşmelerini önerir, ancak Matheson onu bir kez daha reddeder ve yıllar önce Silver'ı ifşa etmeye çalıştığını ancak Silver'ın komadaki oğluyla temasa geçtiğinde sarsıldığını itiraf eder. Hayal kırıklığına uğrayan Buckley, Silver'ın gösterisini daha önce olduğu gibi aynı ekipmanla kendi başına izlemeye çalışır, ancak bu girişimi Silver tarafından hemen fark edilir ve ekipman gizemli bir şekilde bozulur. Buckley, Matheson'a döndüğünde onu yere yığılmış halde bulur. Kısa bir süre sonra kronik damar hastalığından ölür .

Matheson'un ölümünün ardından Buckley, Silver'ı araştırmaya giderek daha fazla takıntılı hale gelir, ancak çabaları, görünüşte açıklanamaz bir dizi olay nedeniyle kesintiye uğrar; elektronik cihazlar patlıyor, ölü kuşlar ortaya çıkıyor ve Buckley'in laboratuvarı tahrip ediliyor. Medyanın çılgınlığı devam ederken Silver, daha önce test yöntemlerindeki kusurlara dikkat çekmiş olmasına rağmen, Matheson'u çalıştıran aynı üniversiteden bir akademisyen tarafından önerilen bir soruşturmaya katılmayı kabul eder.

Medyum (Red Lights, Luces Rojas) Filmin Konusu Ne (1)

Buckley gözlem ekibine katılıyor ancak testlere katılmasına izin verilmiyor ve kaydedilen görüntüleri yalnızca asistanlarıyla birlikte inceleyebiliyor. Çoğu sonuç kesin olmasa da, telepatiyi kaydetmek amacıyla iki izolasyon kabini kullanan bir test , Silver'ın rastgele şansın çok ötesinde bir oranda başarılı olduğunu gösteriyor. Test sonuçları Silver'ın gerçek psişik güçlere sahip olduğunu doğruluyor gibi görünüyor ve Shackleton bu bulguları Silver'ın son gösterisinden önce yayınlamaya hazırlanıyor.

Asistanları Silver'ın test görüntülerini incelemeye devam ederken, giderek tedirgin olan Buckley gösteriye katılıyor. Kalabalığın içinde fark edilen Buckley, tuvalete girdiği sırada Silver'ın asistanlarından biri tarafından acımasızca dövülür. Aynı zamanda Sally, Silver'ın ve diğer izolasyon kabinindeki kişinin telepati testinde hile yapmak için mükemmel şekilde senkronize edilmiş analog saatler taktıklarını ve zamana dayalı bir model kullandıklarını keşfeder. Ek olarak Silver'ın zamanı kontrol etmek için saatinin ibrelerine asla dokunmadığı için kör numarası yaptığını belirler.

Medyum (Red Lights, Luces Rojas) Filmin Konusu Ne (2)

Kanlar içinde ve sınırlarını zorlayan Buckley, Silver'la yüzleşmek için oditoryuma hücum eder. İkisi tartışırken daha fazla elektriksel rahatsızlık meydana gelir ve sahne sallanmaya başlar. Ancak olaylar Silver'ın kafasını karıştırır ve Buckley'nin telekinetik olduğu ve etrafındaki yıkımın duygusal durumunun bir yan etkisi olduğu ortaya çıkar. Buckley, kendisi gibi başka birini bulma veya başka bir açıklama bulma umuduyla paranormal bir iftiracı olarak çalıştığını açıklıyor. Buckley, Silver'ın yüzüne bir yazı tura atar ve bunu içgüdüsel olarak yakalayarak seyirciye görebildiğini gösterir.

Buckley tiyatrodan ayrılır ve anlatım aracılığıyla Matheson'a hayattayken yetenekleri hakkındaki gerçeği söylemediği için pişmanlığını ifade eder, çünkü "daha fazlası olduğunu" bilmek onu rahatlatabilirdi. Kendisi ve oğlunun ölümde tekrar bir arada olabilmelerini uman Buckley hastaneye gider ve Matheson'un oğlunu hayatta tutan yaşam destek makinesini kapatır. Bunu yaparken, ne olduğunu sonsuza kadar inkar edemeyeceğini kendi kendine itiraf ediyor.

Medyum (Red Lights, Luces Rojas)  oyuncuları kim?

 • Cillian Murphy Thomas "Tom" Buckley rolünde
 • Sigourney Weaver Margaret Matheson rolünde
 • Simon Silver rolünde Robert De Niro
 • Monica Handsen rolünde Joely Richardson
 • Elizabeth Olsen Sally Owen rolünde
 • Craig Roberts Ben rolünde
 • Toby Jones Dr Paul Shackleton rolünde
 • Benedict Cosell rolünde Burn Gorman
 • Garrick Hagon Howard McColm rolünde
 • Leonardo Sbaraglia, Leonardo "Leo" Palladino rolünde
 • Lynn Blades Dana rolünde
 • Traci Northrop rolünde Jeany Spark
 • Julius Cotter Dr.Jennings rolünde
Kaynak: Haber Merkezi