Genelev Kraliçesi olarakta bilinen Matild Manukyan Türk ekonomisinin bir dönemine damga vuran bir iş kadını olarak karşımıza çıkıyor. Yüklü bir servete sahip olan Matild Manukyan'ın mal varlığının kime kalacağı ise büyük merak konusu olmuş durumda. Manukyan'ın varisi Dora Çlilngir olacak gibi görünüyor. 

Yasemin Allen'in sevgilisi Erdal Kaya kimdir kaç yaşında nerede yaşıyor? Yasemin Allen'in sevgilisi Erdal Kaya kimdir kaç yaşında nerede yaşıyor?

Peki kimdir bu Dora Çilingir? Bu soruya sizler için cevap cevap vermeye çalışacağız.

Manukyan'ın varisi Dora Çilingir kimdir?

Türk kamuoyunda Matild Manukyan çok fazla ünlenen ve bilinen bir iş insanı olmasına rağmen ailesini işlerinden uzak tutmayı başardı. Şuan servetinin varislerinden birisi de Dora Çilingir olarak biliniyor. Dora Çilingir Matild Manukyan'ın oğlu Kerope Çilingir'in kızı olarak biliniyor.

Dora Çilingir hakkında detaylı bir araştırma yaptık fakat kendisi özelinde birkaç gazete küpüründen başka bilgi bulunmamakta. 1970 yılında doğduğu bilinen Çilingir şuan 53 yaşındadır. Bu haberlerde de babasının ikinci evliliği hakkında açılan davalar konu edilmiş durumda.

Peki, Dora Çilingir'in babası Kerope Çilingir kimdir? Gelin birlikte göz atalım...

Matild Manukyan Serveti

Dora Çilingir'in babası Kerope Çilingir kimdir?

Kerope Çilingir Matild Manukyan ve Aram Çilingir'in evlatları olarak 1940 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Çocukluk ve gençlik yıllarını annesi ile birlikte geçiren Kerope Çilingir 1963 yılında Sevil Çilingir ile dünya evine girdi.

Bir araç kiralama yani Rent A Car şirketinin işletmeciliğini yapan Kerope Çilingir hayatını bu şekilde kazanmaktaydı. Sevil Çilingir'den 3 çocuk bulunan Kerope Çilingir ortanca çocukları olarak Dora Çilingir 1970 yılında dünyaya geldi.

Kendinde büyük olan abisi Mayk Çilingir 1960 yılında ve kız kardeşi Linda Çilingir ise 1971 yılında dünyaya gelmiştir. Kerope Çilingir'in Sevil Çilingir dışında bir ilişkisi daha ortaya çıkmıştır.

Bu ilişkide ise Nektar hanımdan İlda Çilingir adından bir kız çocuğu daha 1976 yılında dünyaya gelmiştir.

Uzun yıllar Sevil Çilingir ile olan evliliğini sürdüren Kerope Çilingir bu evliliği 2002 yılında noktalamıştır. Evliliğin bitmesinden bir yıl sonra ise acı haberi almış ve Mayk Çilingir hayata gözlerini kapatmıştır.

Uzun bir süre bekar kalan Kerope Çilingir 2019 yılında Neslihan Karaman ile evlenmiştir. Bu evliliği birçok tartışmayı da beraberinde getirmiştir. 

Kerope Çilingir, uzun süredir kısmi felç, yüksek tansiyon, şeker ve bunama hastalıkları nedeniyle Amerikan Hastanesi’nde tedavi görmüştü. Çilingir, 5 Ağustos 2020 tarihinde yaşama veda etmişti.

Peki çok fazla tartışmaya neden olan Matild Manukyan'ın serveti ne kadar? Son olarak birde bu soruya cevap vermeye çalışalım...

Matild Manukyan serveti ne kadar? Mal varlığı nelerdir?

Bir dönem Türkiye topraklarında vergi denince ilk akla gelen isim olan Matild Manukyan'ın servetinin yaklaşık 3 Milyar Dolar olduğu tahmin ediliyor. Bu serveti oluşturan bir çok gayrimenkul taşınır ve taşınmazda mevcut. Bu mülkü ise şunlar oluşturuyor;

500 daire, 50 dükkan, 4 iş hanı, 4 yazlık, 220 ticari taksi plakası, 37 genelev, 40 bina 2 fabrika, Kalamış'ta yat, bir Fransız bankasında 150 Milyon Euro, 1 Rolls-Royce otomobil, 4 BMW otomobil, 4 Mercedes otomobil Manukyan'ın servetinin göze çarpan parçaları olarak karşımıza çıkıyor.

Manukyan'ın Varisi Dora Çilingir Kimdir Lol

Kaynak: Erdinç Alkan