Ramazan bayramının yaklaşmasıyla birlikte öğrenciler KYK burs ve kredilerin bayramdan önce yatıp yatmayacağını oldukça merak etmektedirler. Geçmiş dönemlerde, KYK burs ve kredilerin bayram öncesinde yatırıldığı olmuştu. Bu sebeple bir çok üniversite öğrencisi bayram öncesinde KYK burs ve kredilerin yatıp yatmadığı konusunu araştırıyor. İşte detaylar..

Kyk Bayramdan Önce Yatacak Mı 2024 (1)-1

KYK bayramdan önce yatacak mı 2024?

Üniversite öğrencilerinin çoğu KYK ödemelerinin bayramdan önce yatırılmasını umutla beklemektedir. Daha önceki  zamanlarda  ödemelerin erken yatırıldığı durumlar olmuştu bu sebepten öğrenciler ramazan ayında KYK ödemelerinin erken yatırılmasını beklemektedir.

Öğrencilerin çoğu KYK burs ve kredilerin erken yatırılmasını beklesesede,KYK burs ve kredilerin bayramdan önce yatacağı konusunda herhangi bir resmi açıklama yapılmamıştır.

Resmi bir açıklama yapılmadığı için öğrencilerin normal ödeme tarihlerine göre hareket etmelidirler.

Kyk Bayramdan Önce Yatacak Mı 2024-1

KYK Ödeme tarihleri nedir?

 Öğrencilerin KYK ödemeleri her ayın 6 ve 10'uncu günleri arasında yapılmaktadır. Öğrencilerin T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre ödemenin yapılacağı gün belirlenmektedir.

Hatay'da Deprem! Hatay'da Deprem!

Öğrencilerin KYK ödemleri  Ziraat Bankası hesaplarına yatırılmaktadır. Burs veya kredileri yatırılan öğrenciler Ziraat Genç Bank Kart ile ATM'lerden çekebilirler.

 

Kaynak: Haber Merkezi