Retribution , Nimród Antal'ın yönettiğive Chris Salmanpour'un yazdığı 2023 yapımı aksiyon gerilim filmidir. Filmin başrollerinde Liam Neeson , Noma Dumezweni , Lilly Aspell , Jack Champion , Embeth Davidtz ve Matthew Modine yer alıyor. Bu, 2015 yapımı İspanyol filmi El desconocido'nun üçüncü yeniden yapımıdır ve kara kara düşünen bir adamın (Neeson), dışarı çıkması halinde arabanın patlayacağı tehdidi aldıktan sonra arabasında mahsur kalmasını konu alır. Bu filmin konusu ve oyunuları araştırıyor. İşte detaylarıyla haberimizdeaçıkladık...

İntikam (Retribution) filmin konusu ne?

Matt Turner, arkadaşı ve CEO'su Anders Muller'in yanında Nanite Capital'de finansör olarak çalışıyor ve eşi Heather ve iki çocuğu Emily ve Zach ile birlikte Berlin'de yaşıyor . Matt, çocuklarını okula götürürken bilinmeyen bir numaradan, bozuk sesli bir çağrı alır ve koltuğunun altında Matt oturduğunda zaten silahlanmış olan bir bomba olduğunu söyler. Bomba, tüm koltuklara yerleştirilen baskı plakaları ve radyo frekansıyla tetikleniyor. Ayrıca Matt yardım almaya çalışırsa bombayı patlatmakla tehdit ediyor. Matt cihazı bulur ve onları hayatta tutmak için bombacının talimatlarını takip etmek zorunda kalır.

Bombacı, Matt'i, kendisi de bomba tehdidi alan müşterisi Sylvain'in, Sylvain'in paniğe kapılan kız arkadaşı kaçmaya çalıştığında meydana gelen patlamada öldürülmesini izlemeye zorlar. Bombacı Matt'e Heather'ı arayıp bankadaki kiralık kasadan 50.000 Euro almasını ve bunu kendisine teslim etmesini söyler. Heather parayı aldıktan sonra bombacı, parayı mavi takım elbiseli bir adama vermesini söyleyerek planı değiştirir. Bunu yaptığında polis gelir ve adamı tutuklar.

Yakın Tehlike (Thirteen Days) Filmin Konusu Ne Oyuncuları Kim (5)

Europol ajanı Angela Brickmann , Matt'in bombalama olayına karıştığı haberini gördükten sonra onu arar; Matt onu masum olduğuna ikna etmeye çalışır ve uzaktan tetiklemeyi önlemek için hücresel sinyallerin sıkıştırılmasını ister. Bombacı, Matt ve Anders'in, Matt'in Dubai'deki bir bankadaki "acil durum teminat hesabına" yatırılan müşterilerden 208 milyon Euro'luk bir rüşvet fonu aldığını ortaya koyuyor . Matt'in Anders ile bir elektrik santralinde buluşmasını ayarlar. Bombacı oraya vardığında Matt'i Anders'e teminat hesabını tasfiye etmesi emrini vermeye zorlar. Anders'in gönülsüzce itaat etmesine rağmen bombacı, Matt'e, hayatı ve çocukları karşılığında Anders'i tabancayla öldürmesini emreder. Matt bunu reddedince bombacı Anders'in arabasını havaya uçurur; şarapnel Emily'nin bacağını yaraladı.

Arka Sokaklar Doktor Alpay Öztürk kimdir? Şehsuvar Aktaş oynadığı diziler Arka Sokaklar Doktor Alpay Öztürk kimdir? Şehsuvar Aktaş oynadığı diziler

Bir polis kovalamacasının ardından Matt, sonunda Angela ve Heather'ın olay yerine gelmesiyle çevrelenir. Baskı plakasının yalnızca Matt'in koltuğunun altında olduğunu anladıklarında bomba imha ekibi, daha sonra yaraları nedeniyle tedavi gören Zach ve Emily'yi güvenli bir şekilde uzaklaştırır. Matt'i sorgulayan Angela, bombalama olayının soygunla ilgili olabileceğinden şüphelenir. Heather'la son kez konuştuktan sonra Matt, bombacıyı tek başına bulmaya kararlı olarak arabayla uzaklaşır ve polisten kaçar. Matt, parayı istiyorsa bombacının kendisiyle şahsen görüşmesini ister.

Yakın Tehlike (Thirteen Days) Filmin Konusu Ne Oyuncuları Kim (6)

Bombacının başından beri Anders olduğu ortaya çıktı. Anders, Matt'i, kripto hesabına aktarılan 208 milyon Euro'yu zimmete geçirme planını örtbas etmek için bir dizi bombalama olayına kurban vermek istediğini açıkladı. Bunu sona erdirmek için Matt kasıtlı olarak arabasına çarparak arabanın bir köprünün kenarına yapışmasına neden olur. Matt emniyet kemerinin kilidini açar ve nehre düşerek bombanın etkinleştirilmesine ve Anders'i öldürmesine izin verir. Angela ve polis olay yerine varır ve Angela, Matt'in özgürce yürümesine izin vermeden önce başını sallar.

Krediler sırasında haberlerde, bombalamaların Anders tarafından gerçekleştirilen soygunun bir parçası olduğu belirtiliyor ve Matt, olayı çözmek için Europol ile işbirliği yapıyor.

İntikam (Retribution) oyuncuları kim?

  • Liam Neeson Matt Turner rolünde 
  • Noma Dumezweni Angela Brickmann rolünde
  • Lilly Aspell Emily Turner rolünde
  • Jack Şampiyonu Zach Turner rolünde
  • Arian Moayed Sylvain rolünde
  • Heather Turner rolünde Embeth Davidtz
  • Matthew Modine Anders Muller rolünde

İntikam (Retribution)  nerede çekildi?

Retribution , StudioCanal ve Studio Babelsberg Motion Pictures'ın Amerikan, Fransız, Alman ve İspanyol ortak yapımıdır . Çoğunlukla Potsdam'daki Babelsberg Stüdyolarında ve hikayenin geçtiği Berlin sokaklarında çekildi.

İlk olarak 2017'de duyurulan Neeson'un Kasım 2020'de başrol oynayacağı doğrulandı.  Mayıs 2021'de Champion ve Aspell'in sırasıyla oğlu ve kızı canlandıracağı açıklandı. Neeson'un karakteri. Haziran 2021'de filmde Modine, Davidtz ve Moayed'in rol alacağı açıklandı. Temmuz 2021'de Deadline Hollywood , Modine'nin Almanya'da çekilen sahnelerini tamamladığını bildirdi.  Filmin müzikleri Harry Gregson-Williams tarafından bestelendi.

Kaynak: Haber Merkezi