Zeyrek'ten, Atilla Efendioğlu sorusuna yanıt: Kendisine sorun! Zeyrek'ten, Atilla Efendioğlu sorusuna yanıt: Kendisine sorun!

İnstagram uygulaması gün geçtikçe kullanımı daha da kolaylaşıyor. Artık sevdiğiniz şarkıları hikayelerinize ve gönderilerinize ekleyebilirsiniz. Bu yöntemlerin nasıl olduğunu birçok instagram kullanıcısı tarafından araştırılmaktadır. Sosyal medya kullanıcıları kendi zevklerine özgü müzikleri paylaşmak istediklerinde bazıları istediği müziği bulamıyor.

Bazı müzikler instagram uygulamasında müzik çıkartma bölümünde bulunamayabiliyor. Bu tarz durumlarda sosyal medya kullanıcıları araştırıyor. '' İnstagram'da olmayan müzik nasıl eklenir?'' gibi sorularla sıkça karşılaşıyoruz. İnstagram uygulamasında müzik eklemenin iki yolu vardır. Bu yöntemlerle beraber kolaylıkla gönderilerinize zevkinize göre müzik ekleyebilirsiniz. 

İnstagram müzik ekleme yöntemleri

İnstagram platformunda müzik eklemek artık çok basitleşti. Bu iki yöntemi yaparak istediğiniz müziği gönderinize veya hikayenize ekleyebilirsiniz. Bu yöntemler şu şekildedir;

1- Video düzenleme uygulaması ile müzik ekleme

Sizler için çok pratik olacak yöntemlerden biri de Video düzenleme uygulaması ile müzik eklemektir. Play App Store uygulamasından dilediğiniz video düzenleme uygulamasını indiriniz. Bu sayede instagram uygulamasında düzenlediğiniz videoyu dilediğiniz şekilde müzik eklemenize yardımcı olacaktır. Eğer ki hikayenize fotoğraf eklemek istiyorsanız, instagram'da hikayenize fotoğraf ekleyip müzik seçeneğine tıklayarak dilediğiniz bir müziği fotoğrafınızla beraber hikayenize ekleyebilirsiniz. 

2- Müziği manuel olarak ekleme

Bazen instagram'da koymak istediğimiz şarkılar instagram müzikler kısmında olmayabilir. Telefonunuzdan dilediğiniz bir müziği açarak instagram hikaye bölümüne gelerek yuvarlak kısmına basılı tuttuğunuzda müziğiniz çalmaya devam edecektir.  Bu sayede adilediğiniz müziği hikayenize kolaylıkla ekleyebilirsiniz. Diğer bir öneri ise Google App Store uygulamasından fotoğraf düzenleme indirip, istediğiniz bir müziği indirebilirsiniz. 

 İnstagramda istediğim müziği nasıl eklerim

İnstagram kullanıcıların araştırdığı bir diğer sorulardan biri ise '' instagramda istediğim müziği ekleyemiyorum nasıl eklerim'' diye araştırılıyor. Bu instagram kullanıcıların sıklıkla araştırdığı sorulardan biri olmuştur. İlk olarak instagram uygulamasının güncelli olup olmadığına bakmanızı öneririz. Ya da instagram ön belleğinizi temizlemelisiniz.  En son çare ise instagram uygulamasını silip bir daha yükleyin. 

İnstagram uygulamasını açtığınızda hikaye bölümüne tıklayıp bir fotoğraf ekleyind daha sonra müzik kısmına tıklayınız. Dilediğiniz bir müziği seçip hikayenize müzik eşliğinde paylaşabilirsiniz. 

Kaynak: Haber Merkezi