Zeynep Tanbay, "Kimse bana ne mutlu Türk'üm diyene dedirtemez" sözleri ile sosyal medyada birçok insandan tepki toplamıştı.

Ermeni soykırımı iddialarını destekleyen, hendek eylemlerinde TSK müdahalesini eleştiren Tanbay, sosyal medyada oldukça linçlenirken birçok insan Hatice Zeynep Tanbay Uras kim ne iş yapıyor? gibi soruların cevabını merak etti.

Siyasi ifadeleri ile dikkat çeken Hatice Zeynep Tanbay Uras kim ne iş yapıyor? işte detaylar..

Hatice Zeynep Tanbay Uras kimdir?

Özellikle "Kimse bana ne mutlu Türk'üm diyene dedirtemez" sözleri ile sosyal medayda oldukça büyük tepki toplayan Hatice Zeynep Tanbay Uras kimdir birçok vatandaş tarafından merak edildi. 

Zeynep Tanbay, uzun bir süre Amerika'da dans dersleri vermiştir. Dans konsunda ciddi bir hayran kitlesine sahip olduğu bilinmekteidir. Amerika'da uzun bir dans kariyeri geçirdikten sonra Türkiye'ye dönerek Yıldız  Teknik Üniversitesinde ders vermeye başlamıştır. 

Hatice Zeynep Tanbay Uras Kim Ne Iş Yapıyor (1)

Ufuk Uras’ın eşi olduğu bilinen Tanbay, “Kimse bana ne mutlu Türk’üm diyene dedirtemez” sözlerii ile sosyal medya platformlarında oldukça tepki toplamıştır.

Sosyal medyada neden Rafah Gaza paylaşımları oluyor? Rafah'ta ne oldu? Sosyal medyada neden Rafah Gaza paylaşımları oluyor? Rafah'ta ne oldu?

 Ermeni soykırımı iddialarını destekleyen, hendek eylemlerinde TSK müdahalesini eleştiren Tanbay, birçok insandan tepki toplamasına rağmen geri adım atmamıştır.

Uzun bir süre Amerika'da yaşadığı öğrenilen Zeynep Tanbay'ın, İstanbul büyük Şehir Belediyesine danışmanlık yaptığı öğrenildi. İBB’ye 3 aylık periyod için danışmanlık hizmetini vermek üzere ihale aldığı kayıtlarda da görüntülenmektedir.

Hatice Zeynep Tanbay Uras ne iş yapıyor?

Sosyla medya hesabında yaptığı siyasi paylaşımlar ile sık sık gündeme gelen Zeynep Tanbay ne iş yapıyor diye oldukça araştırılmakatadır.

Hatice Zeynep Tanbay Uras'ın Amerika'da yıllar boyu dans eğitmenliği yaptığı bilinmektedir. Uzun bir süre dans eğitmenliği yaptıktan sonra Türkiye'ye dönme kararı alan Tanbay, Türkiye'ye dönünce Yıldız Teknik üniversitesinde ders vermeye başlamıştır.

Hatice Zeynep Tanbay Uras Kim Ne Iş Yapıyor (2)

İstanbul Büyükşehir Belediyesine 3 aylık periyod için danışmanlık hizmetini vermek üzere ihale aldığı kayıtlarda da görüntülenmektedir.

Geçmiş zamanlarda dans eğitmenliği yaptığı bilinen Zeynep Tanabay'ın, şu an ne iş yaptığı bilinmemektedir.

Yaptığı siyasi yorumlardan sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesine danışmanlık hizmeti vermesi sosyal medayda oldukça tepki toplamıştır.

Ermeni soykırımı iddialarını destekleyici yorumlar yapan, TSK müdahalesini eleşitride bulununan Zeynep Tanbay, Ufuk Urasla evli olduğu bilinmektedir. 

Kaynak: Haber Merkezi