Doldurma açık parfümler, orjinal marka parfümlerin birer kopyasıdır. Bazı kişiler maliyeti orjinal aprfüm maliyetinden bir tık düşük olduğu için doldurma açık patfümleri tercih ediyorlar.

Açık doldurma parfümler belirli gramajdaki şişere dolduralarak satışa sunulur. Bu sayede orjinal parfümlerin yanı sıra fiyatları daha düşük maliyetlidir. Ayrıca bazı orjinal parfümleri kullanmak isteyenlşer fakat maliyetinden dolayı satın alamayanlar için birçok yerde satılan doldurma açık parfümleri satın alınabilirsiniz. Birçok orjinal parfümün doldurma açık parfümü bulunmaktadır. Doldurma açık parfüm markaları neler? İşte detaylar...

Doldurma açık parfüm markaları neler?

Birçok orjinal markanın doldurma açık parfümü bulunmaktadır. Günümüzde oldukça popüler halde kullanılan doldurma açık parfüm, birçok kişi tarafından satın alınıp kullanılmaktadır. Orjinal parfümleri aratmayacak kokular sayesinde sağlık açısından güvenilip tercih edilmektedir. 

Doldurma Açık Parfüm Markaları Neler (2)

Türkiye'de en çok tercih edilen doldurma açık parfüm markalarının arasında Tutaste, Alberto Sego, DP Parfüm, David Walker, Bargello,Toll, Loris, Eyfel, Sansiro ve Raphella gibi markalar gelmektedir. Bu parfümler orjinal parfümlerin yanı sıra kokuları ve maliyet açısından daha çok tercih edilen parfümler arasında yer almaktadır. 

Özellikle orjinal parfüm markalarından Tutaste ve Alberto Sego markasının doldurma açık parfümleri, kalıcılık ve kokusunun birebir olması sebebi ile daha çok tercih edildiği söylenmektedir. Peki açık parfümün fakı nedir?

Açık parfümün farkı nedir?

Orjinal marka parfümlerin taklidi olan açık parfümler, koku benzerliği ve düşük maliyetliği açısından yoğun olarak ilgi görmektedir. Eski zamanlarda müşterilerin yanında doldurulurdu. Fakat bu tarz yöntemler müşterilerin sağlığı açısından pek uygun görülmeyip Sağlık Bakanlığı tarafından bu tarz açık doldurma parfümlerden eser kalmamıştır. Günümüzde 'açık parfüm' veya 'dolum pafümü' olarak adlandırılmaktadır. 

Doldurma Açık Parfüm Markaları Neler (1)

Günümüzde açık parfüm kullanımı giderek çoğalmaktadır. Açık parfüm özelliklerinden biri de orjinal parfüm kokusunu aratmayacak kadar kalıcı ve birebir kokması olmuştur. Fiyat bakımında ise maliyetli olan açık parfümler bu yüzden birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.  En büyük markaların dahi açık parfümü bulunmaktadır. Bu yüzden maliyet açısından genellikle açık doldurma parfümler kullanılmaktadır. 

Adana Demirspor'un UEFA'ya ne kadar borcu var? Adana Demirspor'un UEFA'ya ne kadar borcu var?

Açık parfüm sağlığa zararlı mı?

Açık parfümün sağlığa zararlı olup olmadığı araştırılıyor. Orjinal parfümlerin, açık parfümlerinden daha maliyetli olduğu için tecih edilen bu parfüm, insan sağlığına zararlı değildir.  Parfüm ağza ya da göze temas etmediği sürece sağlığa bir zararı bulunmamaktadır. Parfümlerin genel olarak saça kullanıldığı için saçlarda yıpranma veya kurumaya yol açabilir. 

Kaynak: Haber Merkezi