Necati ve Saykolar grubu kim? Ünlü şarkıları neler? Necati ve Saykolar grubu kim? Ünlü şarkıları neler?

BMF, dövüşçülerin olağanüstü savaşçı ringlerini ortaya çıkaran bir performanslarını öne çıkaran bir simgedir. BMF kemeri ilk kez 2019'da UFC 244 mücadelesinde ortaya çıkmıştır. BMF kemeri ile ilgili merak edilenlenlerden biri de BMF kemerinin anlamı olmuştur. İşte detaylar...

BMF kemeri nedir?

BMF Kemer, “En Sert Adam” ifadesinin kısaltması olarak UFC tarafından 2019’da ortaya çıkarılan bir unvandır. Bu özel kemer, welterweight ve orta sıklet dövüşçülerine yönelik olarak hazırlanmıştır. Bu kemer, diğer UFC kemerlerinden farklı olarak, tanıtım amaçlı bir ödüldür. Dolayısıyla, resmi bir şampiyonluk kemeri sayılmaz ve UFC’nin diğer başlık kemerleri için bir meydan okuma aracı olarak kullanılamaz.

Bmf Kemeri Nedir Bmf Ne Demek Ufc (1)

Kemerin ilk sahibi Jorge Masvidal olup, 2 Kasım 2019 tarihinde UFC 244’te Nate Diaz’ı mağlup ederek kemerin sahibi olmuştur. BMF Kemer, en son 6 Kasım 2021’de UFC 268’de Kamaru Usman tarafından Colby Covington karşısında korunmuştur.Fakat, Usman, 19 Kasım 2022’de UFC 281’de Leon Edwards ile yaptığı maçta yenilmiş ve welterweight ile BMF kemerlerini kaybetmiştir.

Günümüzde BMF Kemerinin sahibi yoktur. BMF Kemer, eğlenceli ve alışılmadık bir ödül olarak görülür. Kimi kişiler tarafından gereksiz ve saygısız bulunsa da, başkaları tarafından UFC’ye heyecan katıp taze bir nefes getirdiği düşünülür.

BMF ne demek UFC?

UFC, dövüş sporlarının önde gelen markalarından biridir. UFC dünyasında BMF, baddest motherfucker yani ''en sert adam'' anlamına gelmektedir. BMF kemerinin kökeni, resmi bir UFC şampiyonluk unvanı olmamasına dayanmaktadır. Bu özel kemer, UFC 244 etkinliğinde, Jorge Masvidal ile Nate Diaz arasında gerçekleşen mücadele için yaratılmıştır. Bu mücadele ve onun için tasarlanan kemer, “Baddest Motherf**ker” (BMF) olarak adlandırılmıştır.

Bu benzersiz kemerin şu anki sahibi, dövüş dünyasında kendi yeteneklerini ve gücünü kanıtlamış olan Justin Gaethje olarak bilinmektedir. Gaethje, bu unvanı elinde bulundurarak, kendisine UFC arenasında özel bir yer edinmiştir. BMF kemerinin sahibi olmak, sadece dövüş becerileri açısından değil, aynı zamanda karakter gücü ve dayanıklılık açısından da bir dövüşçünün üstün olduğunu gösteren bir simge haline gelmiştir.

Kaynak: Haber merkezi