Dilan Polat ve Engin Polat'ın hapse girmesinin ardından ülkemizde tam anlamıyla bir fenomen kıyımı başladı. Kazandıkları paranın nereden geldiği belli olmayan bir çok kişi teker teker kendini ele vermeye başlıyor. 

Bu isimlerden biride Bircan Yıldırım olarak karşımıza çıkıyor. İşte arama motorlarında hakkında çok fazla soru sorulab Bircan Yıldırım'ın hayatı hakkında tüm merak edilenler sizlerle.

Bircan Yıldırım Kimdir Neden Gözaltına alındı? Fenomen Bircan Yıldırım Nereli ve Kaç Yaşında?

Sosyal medyada gündemdeki konulara ilişkin yayınlar yapan  Bircan Yıldırım, "1 milyon Filistinli'nin Türk vatandaşı olacağı" yönündeki paylaşımı nedeniyle gözaltına alındı. Bu paylaşımı yetkililer tarafından dikkat çeken Yıldırım hakkında hızlı bir şekilde reaksiyon verildi ve kendisi gözaltına alındı.

Bircan Yıldırım dün X platformu üzerinden yaptığı paylaşımda, "Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun anlaştığını, 1 milyon Filistinlinin Türk vatandaşı olacağı" söylemişti.

Bunun ardından Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi Yayıncı Bircan Yıldırım'ın dile getirdiği iddiayı yalanladı.

Hemen ardından harekete geçen emniyet güçleri yayıncı Bircan Yıldırım'ı, "halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma" suçlamasıyla dün gözaltına aldı.

Gözaltı sonrası Yıldırım'ın resmi sosyal medya hesabı X platformundan ise konu ile ilgili bir açıklama yapıldı.

İşte o açıklama da şu ifadeler yer aldı:
"Genel yayın yönetmenimiz sayın Bircan Yıldırım Bugün sabaha karşı yapmış olduğum bir haber nedeniyle "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama -Halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma ‘’suçlaması ile gözaltına alındı. Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından yapılan güncelleme öncesi paylaşımı silip DMM’nin güncel verisini rt ederek düzeltme yaptım. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur…"

Mahmet Fatih Yalçınkaya kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Mahmet Fatih Yalçınkaya kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Bircan Yıldırım kimdir? Sorusuna gelecek olursak kendisi internet sayesinde hayatımıza giren kişilerden biri olarak dikkat çekiyor. 

Bircan Yıldırım, sosyal medyada üzerinde kendisini ekonomist ve gazeteci olarak adlandıran birisi. Aynı zamanda Bircan TV Haber adlı bir YouTube kanalının da sahibi ve burada gündeme dair açıklamalarda bulunuyor.

BİRCAN YILDIRIM YOUTUBE

Bircan Yıldırım'ın yaşı, nereli olduğu hangi işi yaptığı hakkında neredeyse hiç net bilgi bulunmuyor. Kendisi hakkında yeni bilgilere ulaştığımızda sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz bizi takipte kalın.

BİRCAN YILDIRIM TWİTTER

Kaynak: Hatice Zeybek