Bugün televizyonda yayınlanacak olan Altın filmi hakkında internet kullanıcıları çok fazla soru soruyorlar. İşte Altın filmi hakkında en çok sorular sorulardan olan konusu ne ve oyuncuları kimlerdir? Gibi soruların cevapları sizlerle...

Altın (Gold) Filminin konusu nedir?

1981 yılında Kenny Wells, hayranı olduğu babasıyla birlikte Washoe adlı bir maden arama şirketinin yönetimine yardım eder. Ancak babasının ölümünden yedi yıl sonra, şirket ve Kenny ofisi kaybettikten sonra neredeyse iflas etmiştir, bu yüzden Kenny ve iş arkadaşları artık kız arkadaşının barında çalışmaktadır.

İnci Taneleri gizemli kişi kim? Azem'in kızı mı? Kim oynuyor? İnci Taneleri gizemli kişi kim? Azem'in kızı mı? Kim oynuyor?

Artık kız arkadaşı Kay ile birlikte yaşayan Kenny'nin gördüğü bir rüya onu Endonezya'ya götürür ve orada jeolog Michael Acosta ile tanışır. Her ikisi de mali açıdan zor durumdadır, ancak Kenny Mike'ı bir altın yatağı almak için işe girmeye ikna etmeyi başarır. Kenny daha sonra Amerika'ya geri uçar ve girişimlerini finanse etmek için söz verdiği parayı toplar.

Ne yazık ki, keşif programı zorlanır ve herhangi bir altın gösteremez, bu yüzden işçiler kısa süre sonra Mike onları tatlı su vaadiyle geri dönmeye ikna edene kadar ayrılırlar. Kenny sıtmaya yakalanır ve sonraki birkaç hafta boyunca yatalak kalır. Sonunda uyandığında, Mike bir grev yaptıklarını ve artık büyük bir altın yatağına sahip olduklarını açıklar.

Kutlamaların ardından Kenny Amerika'ya geri döner ve Washoe için yeni bir ofis kurar ve büyük bir Wall Street bankasından teklif alır. Mike, Kenny'ye toplantılarında eşlik eder ve bir anlaşmazlıktan sonra, madeni göstermek için bazı banka ortaklarını Endonezya'ya getirmeye karar verir. Bu sayede banka Washoe'ya 20 milyon dolar yatırım yapar ve girişim halka açık bir şirket haline gelir. Washoe büyük bir başarı elde eder ve borsadaki ilk gününde 70 puan yükselir.

Kenny'nin hayatı bir partiden diğerine geçerken kutlamalara dönüşür, ancak Kay, kandırılacağından ve dışlanacağından korkarak onunla tartışır ve ardından onu başka bir kadınla, Rachel Hill ile flört ederken gördükten sonra ayrılır.

Büyük bir madencilik şirketinin yüksek profilli yöneticisi olan Mark Hancock, şirketi satın almak için ona yaklaşır. Kenny ertesi gün onunla buluşur ve madenin bir kısmı için 300 milyon dolar teklif edilir, ancak şirketinin adı silinecektir.

Bundan rahatsız olan Kenny teklifi reddeder ve hışımla oradan ayrılır. Ertesi gün ofise gelirken Mike telefon ederek Kenny'ye Endonezya Hükümeti'nin madeni kapattığını söyler; ayrıca eski bir ABD başkanının Hancock'un şirketinin yönetim kurulunda yer aldığı ve Endonezya Devlet Başkanı Suharto'nun arkadaşı olduğu ortaya çıkar.

Kenny'nin morali bozuktur ve yenilmiş gibi görünmektedir, ancak Mike ABD'ye uçar ve madeni geri kazanmak için bir plan sunar. Kenny'nin bir kaplanı okşayarak kendini kanıtlamasının ardından başkanın oğlunu kendilerine katılmaya ikna etmeyi başarırlar. Maden yeniden açılır ve Washoe artık 30 milyar dolarlık bir iş olan madenin %15'ini alır.

Kenny, Kay'e geri dönmeyi düşünür ancak onun yeni işinde başka bir adamla flört ettiğini görünce buna karşı çıkar. Daha sonra Kenny'ye bir maden arayıcısı için en büyük ödül olan altın kazma ile onurlandırıldığı söylenir. Sunum akşamı gelir ve Kenny'nin konuşması sırasında çıkıp giden Mike ile birlikte gider.

Ertesi gün Kenny ofisine giderken bir şeyler ters gitmiştir ve öfkeli bir kalabalığın arasından iterek geçmek zorunda kalır. Daha sonra Mike'ın tüm madende sahtekarlık yaptığı ve 'tuzlama' adı verilen bir yöntemle numunelerin içine altın yerleştirdiği açıklanır.

Yerleştirdiği altın aslında filmde daha önce görülen 'nehir altını'dır. Mike, altın madenini taklit edebilmek için insanların nehir altınıyla tatlı suyu takas etmişti. Mike'ın kaçtığı bildirilir.

Kenny daha sonra FBI tarafından sorgulanır. Hikâyesini artık parasının yetmediği otel odasındaki bir sandalyeden anlatır. FBI ajanları ona inanmış görünmektedir ve Mike'ın daha sonra kaçarken Endonezyalı yetkililer tarafından yakalandığını ve muhtemelen ormanın yaklaşık 1000 fit yukarısında bir helikopterden atlamaya zorlandığını belirtirler.

Cesedin elleri ve yüzü vahşi hayvanlar tarafından çiğnenmiş, dolayısıyla Acosta'nın ölümü asla kanıtlanamamıştır. Ajanlar ayrıca hem Endonezyalı bakanın hem de Mike'ın skandal patlak vermeden önce hisse senetlerini boşalttıklarını ve Mike'ın kaçtığında 164 milyon ABD Dolarına sahip olduğunu söylerler.

Kenny, Kay'in evine dönerek özür diler ve daha sonra ayrı kaldıkları zamandan beri gelen postalarına bakar. Bir zarfı açar ve Mike'la imzaladıkları, üzerinde "50-50" yazan peçeteyi bulur. Peçetenin altında Birleşik Krallık'taki First Bank of Gibraltar, Queens Lane Şubesi'ne 82 milyon dolar yatırdığına dair bir dekont vardır.

Altın (Gold) Filminin Konusu Nedir Altın (Gold) Filminin Oyuncuları Kimler Ve Film Nerede Çekildi 1

Altın (Gold) Filmi oyuncuları kimlerdir?

Tecrübeli oyuncu kadrosu ile dikkat çeken filmde şu oyuncular yer alıyor;

 • Matthew McConaughey, Bre-X CEO'su David Walsh'a dayanan Kenny Wells rolünde.
 • Édgar Ramírez Michael Acosta rolünde, Michael de Guzman'a dayanan bir jeolog.
 • Bryce Dallas Howard, Kay rolünde, Wells'in uzun süreli kız arkadaşı.
 • Joshua Harto, Lloyd Stanton rolünde, iş adamının banka hesap yöneticisi.
 • Jeff Jackson rolünde Timothy Simons, Borneo ormanlarındaki şirketin potansiyel değerini incelemesi için ikili tarafından ikna edilen bir Wall Street bankacısı.
 • Glen Binkert rolünde Michael Landes
 • Brian Woolf rolünde Corey Stoll, New York'lu bir yatırım bankacısı.
 • Toby Kebbell, Paul Jennings rolünde bir FBI ajanı.
 • Bruce Greenwood büyük bir rakibin patronu olan Mark Hancock rolünde.
 • Clive Coleman rolünde Stacy Keach
 • Hollis Dresher rolünde Bill Camp
 • Rachel Hill rolünde Rachael Taylor, agresif ve çapkın bir finans uzmanı.
 • Connie Wright rolünde Macon Blair
 • Bobby Owens rolünde Bhavesh Patel
 • Patrick Duggan Waldorf-Astoria Kapıcısı rolünde
 • Kenny'nin babası Kenny Wells rolünde Craig T. Nelson
 • Kızgın Yatırımcı rolünde Danny Winn 
 • Kay'in Patronu rolünde Jackamoe Buzzell - American Home
 • Darmadi 'Danny' Suharto rolünde Jirayu Tantrakul
 • Barmen rolünde Ed Trucco

Altın (Gold) Filmi nerede ve ne zaman çekildi?

Altın, Stephen Gaghan tarafından yönetilen ve Patrick Massett ve John Zinman tarafından yazılan 2016 Amerikan suç drama filmidir. Filmin başrollerinde Matthew McConaughey, Édgar Ramírez, Bryce Dallas Howard, Corey Stoll, Toby Kebbell, Craig T. Nelson, Stacy Keach ve Bruce Greenwood yer alıyor.

Film, Endonezya ormanlarında büyük bir altın yatağının keşfedildiği iddia edilen 1993 Bre-X madencilik skandalının gerçek hikayesine dayanıyor; ancak yasal nedenlerden dolayı ve filmin çekiciliğini artırmak için karakter isimleri ve hikaye detayları değiştirildi.

Ana çekimler 29 Haziran 2015'te New York City, New Mexico ve Tayland'da başladı. Film, 27 Ocak 2017'de vizyona girmeden önce 30 Aralık 2016'da Amerika Birleşik Devletleri'nde sınırlı bir gösterime girdi.

Eleştirmenlerden karışık eleştiriler aldı ve 20 milyon dolarlık bütçesine karşılık yaklaşık 15 milyon dolar hasılat elde etti. Film En İyi Özgün Şarkı dalında Altın Küre adaylığı elde etti.

Kaynak: Erdinç Alkan