YUNUSEMRE’DEN MURADİYE’YE MODERN PAZARYERİ

Yunusemre Belediyesi, ilçenin en büyük mahallelerinden olan Muradiye’de büyük bir ihtiyaca cevap verecek projenin startını vermeye hazırlanıyor. Proje içerisinde kapalı pazaryeri, işyerleri, spor salonları, açık otopark ve yeşil alan bulunuyor.  

modern pazaryeri (1)

Yunusemre’nin en büyük mahallelerinden biri olan Muradiye, modern bir pazaryerine kavuşuyor. Yunusemre Belediyesi’nin hayata geçireceği 10 bin metrekare alan üzerindeki proje içerisinde kapalı pazaryeri, işyerleri, spor salonları, 140 araçlık açık otopark ve yeşil alan bulunuyor. Mahallelinin taleplerine kayıtsız kalmadıklarını kaydeden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, projenin ihalesini kısa süre içerisinde tamamlamayı planladıklarını söyledi. Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Muradiye Mahallemiz ilçenin en büyük ve yoğun nüfuslu mahallelerinin başında geliyor. Yapılaşmanın da yoğun olduğu Muradiye’de vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda ihtiyaçlara cevap verecek güzel bir proje hazırladık. İçerisinde modern kapalı pazaryeri, işyerleri, spor salonu, açık otopark ve çocuk oyun parkının bulunduğu projemizin ihalesini kısa süre içerisinde yapacağız” diye konuştu.

modern pazaryeri (4)

PROJE HAKKINDA

Proje 4.600 m2 oturma alanına sahip 2 katlı bir yapıdır. Toplam inşaat alanı 10.200 m2 olan proje içerisinde pazaryeri, çeşitli m2’lerde 12 adet ticari birim, 140 araçlık açık otopark bulunmaktadır. Ayrıca yapı ile birlikte çevresi de düzenlenmiş ve 3000 m2 yeşil alanları ile rekreatif, sportif faaliyet alanı düşünülmüştür.

Köpüren yol panik yarattı Köpüren yol panik yarattı

modern pazaryeri (3)

Kaynak: Haber Merkezi