Toki indirim kampanyaları her yıl yapılmaktadır. Vatandaşlar atarfından merak edilen bir diğer sorulardan biri ise ' Toki indirim kampanyası hangi aylarda yapılır?' İşte detaylar...

Toki indirim kampanyası yılda kaç kez yapılır?

Toplu Konut İdaresi yani Toki, konut, iş yeri, arsa sahiplerine her yıl indirimli kampanya düzenlemektedir. Vatandaşlar tarafından oldukça dikkat çeken Toki'nin indirimli kampanyaları her yıl iki defa düzenlenmektedir. Geçen yıl iki defa yapılan Toki indirim kampanyası, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)  tarafından düzenlenmektedir.

Geçtiğimiz sene, işyeri ve konut alıcıların yoğun talebi üzerine yılda 2 defa Toki indirimi yapılmıştı. 2023 Senesinde 24 Nisan ve 27 Eylül tarihlerinde yapılan Toki indirimleri 2024 senesi için henüz bir tarih verilmemiştir. 

TOKİ indirim kampanyası hangi aylarda yapılır?

Toki indirim kampanyalarının hangi aylarda yapıldığı değişmektedir. Geçtiğimiz sene nisan ve eylül aylarında yapılan Toki indirim kampanyaları, 2024 yılı için henüz net bir tarih verilmemiştir. 

Toki indirim kampanyası 2024 ne zaman?

Arama motorlarında sıkça karşılaştığımız Toki indirim kampanyaları hakkında 2024 senesi için hangi tarih aralığında olduğu merak ediliyor. Geçtiğimiz sene %25 oranında düzenlenen indirim kampanyaları, 2024 senesi için yüzde kaç indirim düzenleneceği merak ediliyor. Geçtiğimiz yıl 27 eylül tarihinde başlayan Toki indirim kampanyası 19 ekimde son bulmuştu. 2024 Yılı için Toki indirim kampanyası hala beklenmektedir. 

2023 Senesi için %25'lik indirim kampanyası başvuru şartları şu şekildeydi;

5 ayda bin 92 terörist etkisiz hale getirildi 5 ayda bin 92 terörist etkisiz hale getirildi
  • Toki indirim kampanyalarından faydalanabilmek için konut ve işyeri almak isteyenlerin ilk önce başvuru tarihi itibari ile ödeme planlarından taksit ödemelerini tamamlamış olması gerekmektedir. Geçmişe dönük emlak ve vergi borcu bulunmaması gerekmektedir. 
  • 2022 yılı Haziran ayı sonuna kadar taksit ödemelerine başlamış olan konut ve iş yeri alıcıları bu kampanyadan faydalanma hakkına sahipti. Ancak, taksit süresi 12 ay veya daha az kalan alıcılar bu indirim kampanyasından faydalanamıyordu.
  • İndirim kampanyasından faydalanmak isteyen alıcılar, imzaladıkları Gayrimenkul Satış Sözleşmesi’nde belirtilen aracı bankalar aracılığıyla konut kredisi kullanma imkanına sahiptiler.
Kaynak: Haber Merkezi