Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı duyurdu. 2024 yılı personel alımı yapılıyor. Tarım Bakanlığı 2024 yılında kaç personel alacak? İşte ayrıntılar...

Tarım Bakanlığı 2024 yılında kaç personel alacak?

2024 yılında kaç Ziraat Mühendisi ataması yapılacağı araştırılıyor. Yumaklı, Bakanlık bünyesine katılacak 5 bin 500 personelin alım sürecinin başladığını duyurdu. “Bu arkadaşlarımız tarım, orman ve su sektörlerindeki çalışmalarımıza katkı sağlayacaklar. Bakanlığımızın hizmetleri ülke genelinde yaygınlaşacak. Yeni görevlerine başlayacak olan tüm çalışma arkadaşlarımı tebrik ediyor, ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi. Sözleşmeli personel alımı ilanı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin web sitesinde de yer aldı.

Yumaklı'nın X hesabından paylaştığı gönderide tam olarak şu ifadeleri kullandı:

Tarım ve Orman Bakanlığı ailesi büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda duyurduğumuz 5 bin 500 personel alımına ilişkin süreci başlatıyoruz.

Aramıza katılacak arkadaşlarımızın gayretli çalışmaları tarım, orman ve su alanlarındaki gücümüze güç katacak. Ülkemizin dört bir yanında Bakanlığımızın faaliyetleri artarak devam edecek.

Göreve başlayacak tüm yeni mesai arkadaşlarımı kutluyor, ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Bursa'da korkutan deprem! Bursa'da korkutan deprem!

Tercih tarihleri ne zaman?

ÖSYM'nin sitesinde şu bilgiler veriliyor: Tarım ve Orman Bakanlığının sözleşmeli personel pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, KPSS-2024/4 Tercih Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebilecektir. Adaylar tercihlerini, 31 Ocak-7 Şubat 2024 tarihleri arasında yapabilecektir. Tercih işlemleri, 31 Ocak 2024 tarihinde saat 10.30’da başlayacak ve 7 Şubat 2024 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir. Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2024/4 Tercih Kılavuzu kurallarına göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Tarım ve Orman Bakanlığı branş dağılımları

Yumaklı'nın paylaşımında yer alan grafikte, Bakanlığın taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere alınacak personele ilişkin branşlar ve sayıları da yer aldı. Bakanlığın taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi kapsamında alınacak 5500 sözleşmeli personelin listesi şu şekilde:

Destek Personeli 1443 kişi

Büro Personeli  1088 kişi

Ziraat Mühendisi 982 kişi

Veteriner Hekim 652 kişi

Şoför 487 kişi

Gıda Mühendisi 193 kişi

Orman Muhafaza Memuru 162 kişi

Koruma ve Güvenlik Görevlisi 155 kişi 

 Su Ürünleri Mühendisi 107 kişi

 Orman mühendisi 81 kişi

Laborant 56 kişi

Biolog 33 kişi 

Balıkçılık Teknolojisi Mühendisi 18 kişi

Harita Mühendisi 15 kişi

Kimya Mühendisi 14 kişi

İnşaat Mühendisi 6 kişi

Bilgisayar Mühendisi 6 kişi

Gemi Adamı 2 kişi

Kaynak: Haber Merkezi